MojAndroid

Ak si ešte pamätáte, ako vyzeral prístup ku rýchlym skratkám v internetovom prehliadači Androidu 4.0, tak vám aplikácia TasKarou Launcher nebude cudzia. Autori totižto spracovali rovnaký princíp a prinášajú ho pre všetky Android zariadenia. Pomocou tejto aplikácie tak môžete kedykoľvek pristupovať k užitočným skratkám len tým, že mávnete prstom po displeji.

 

Hoci nebola funkcia rýchlych skratiek na Android smartfónoch moc obľúbená a používaná, majitelia tabletov si ju pochvaľovali. Jednoduchým pohybom totižto mohli rýchlo použiť funkcie ako krok späť či dopredu, čo by inak na displeji tabletu bolo oveľa zdĺhavejšie. Iné to však je vtedy, keď máte možnosť pri takýchto rýchlych spratkách využívať oveľa viac funkcií, ako napríklad zoznam posledne spustených aplikácií, Google Play Store, vyhľadávanie, či ďalšie. A presne to ponúka aplikácia TasKarou Launcher.

     

Na jej spustenie stačí, aby ste v istej časti displeja zľava alebo zprava prešli prstom od kraja smerom do stredu displeja, čím vyvoláte jednoduché kontextové menu s ponukou skratiek. Medzi jednotlivými skratkami sa pohybujete pohybom dole a hore, jednotlivé skratky spustíte tým, že pri prechádzaní cez ne pustíte palec z displeja. Ale však na to prídete hneď, ako si túto aplikáciu nainštalujete :-)

    

Aplikácia ponúka len základné nastavenia, ako napríklad sila vibračnej odozvy, vzdialenosť zobrazenia skratiek od kraja displeja či maximálny počet zobrazených posledných úloh a chýbajú nám napríklad nastavenia pre jednotlivé skratky. Určite by sme uvítali možnosť ich editovania, prípadne pridania ďalšej skratky, no aj napriek tomu túto aplikáciu chválime a odporúčame. Na Google Play ju nájdete zadarmo, tak neváhajte, sťahujte a skúšajte. Možno sa vám zapáči a nebudete si od nej vedieť odvyknúť. Odkaz na stiahnutie nájdete nižšie.

9.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+