MojAndroid

Ak ste deti deväťdesiatych rokov (a ak aj nie), určite si spomínate na Tamagochi. Malé “vajíčko” ukrývajúce digitálne domáce zvieratko, ktoré ak ste nenakŕmili, vás mohlo nepríjemným pípaním zobudiť aj uprostred noci. Táto japonská hračka časom upadla do zabudnutia, ale nikdy celkom nezmizla. Teraz však spoločnosť Bandai vydáva nový typ Tamagochi, ktoré je prispôsobené pre éru smartfónov.

Tamagochi On aplikácia

Tento Bluetooth model je prvým Tamagochi, ktoré umožňuje používateľom preniesť svoje zvieratko do pripravovanej aplikácie Tamagochi On. Zvieratko sa v aplikácii bude môcť stretávať s inými postavami, zúčastniť sa na podujatiach a sťahovať nové funkcie, vrátane funkcie geolokácie. Žiaľ, aplikácia ešte nie je pripravená na testovanie.

Tamagochi On

Plne funkčné aj bez appky

Ale aj ako samostatné zariadenie je Tamagochi On celkom zásobené funkcionalitami. Používateľ musí svoje digitálne zvieratko kŕmiť, čistiť po ňom izbu a pravidelne sa s ním hrať. Ak zvieratko vyžaduje pozornosť, zariadenie začne nahlas pípať.

Okrem základných aktivít môže ísť zvieratko do mesta a v parku sa stretnúť s in-game postavami. V obchode je možné nakúpiť nové oblečenie, izbu, či hračky. Používateľ môže dokonca odomknúť aj ďalšie mesta, ktoré zvieratko potom môže navštevovať.

Tamagochi On

Tamagochi romantika

Pomocou senzora na Tamagochi vajíčkach sa môžu dve zariadenia (a teda dve zvieratká) “zosynchronizovať” a stretnúť sa na rande. Po dlhom čase (a samozrejme, keď sú zvieratká už dospelé), dve Tamagochi sa môžu zosobášiť a mať potomkov.

Tamagochi On

Tamagochi On by malo byť dostupné už v lete a malo by stáť okolo 60 dolárov.

24.5.2019
Zdroj: engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+