MojAndroid

Informácie o pripravovanom smartfóne americkej spoločnosti Amazon sa objavujú už nejaký čas. Dozvedeli sme sa hardvérovú špecifikáciu a videli sme aj prvé živé fotografie zariadenia. To malo nanešťastie nasadené ochranné púzdro navrhnuté tak, aby zabránilo neoprávneným osobám vidieť konštrukciu. Portál BGR však po prvý krát prináša render, ktorý ukazuje zariadenie vo výslednej forme. Fotografia je údajne vytvorená pre vnútorné použitie grafickými dizajnérmi spoločnosti Amazon.

Vďaka obrázku vieme, že Amazon sa pri návrhu svojho prvého smartfónu rozhodol inšpirovať od tých najúspešnejších v mobilnom priemysle. Dizajnové línie preberá od existujúcich modelov značiek Apple, Samsung a tiež HTC. Podľa zdroja je smartfón celkom veľký, ale pomerne pohodlný pri používaní jednou rukou. V tomto smere vstupuje do hry unikátne ovládanie gestami od Amazonu, ktoré bolo navrhnuté, aby sa zjednodušilo využívanie veľkých telefónov.

amazon_phone

Po hardvérovej stránke bude smartfón od Amazonu vybavený 4,7-palcovým displejom s rozlíšením 720p, štvorjadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon a 2 GB pamäte RAM. Unikátnou vlastnosťou bude 6 individuálnych obrazových snímačov a do veľkej miery upravený operačný systém Android rovnako, ako v Kindle Fire. Samozrejme ani v tomto prípade sa nedočkáme obchodu Google Play. Namiesto toho bude Amazon využívať vlastný aplikačný obchod. Zaujať má aj 3D používateľské rozhranie, ktoré sa bude prispôsobovať polohe hlavy majiteľa vďaka štvorici predných infračervených kamier. V spolupráci s ďalšími senzormi bolo možné zabudovať aj unikátne dotykové ovládanie.

Stále ostáva otázne, či dnešní používatelia túžia po takýchto zmenách. 3D prostredie môže na chvíľu zaujať, ale z dlhodobého hľadiska zrejme veľký význam nezíska. V tejto chvíli je však predčasné vyvodzovať závery a preto si musíme počkať na oficiálne predstavenie, ktoré by sa malo konať niekedy v budúcom mesiaci.

Náš tip
Unikli fotografie smartfónu od Amazonu, bude mať 5 predných kamier

Zdroj: BGR

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+