MojAndroid

Tablety sa všeobecne stávajú populárnym prostriedkom pre prehrávanie multimédií, hranie hier, konzumáciu obsahu z webových stránok a elektronických kníh, no v niektorých prípadoch a do určitej miery nahrádzajú aj prenosné počítače. Podľa prieskumu spoločnosti NPD DisplaySearch, predbehnú v novom roku tablety celkový počet predaných kusov notebookov, na celom svete. Tohto trendu si všimli aj výrobcovia elektroniky, ktorí na tohtoročnom veľtrhu CES predstavili desiatky výkonnejších ale aj lacných tabletov.

Tablet vs. notebook

Tablety predbehli v minulom roku notebooky, v celkovom počte predaných kusov, len v Spojených štátoch a Číne. Podľa očakávaní analytikov, by sa v roku 2013 mal výrazným spôsobom navýšiť predaj tabletov a predbehnúť tak notebooky na celosvetovom merítku. Tento nárast je primárne spôsobený predovšetkým menšími a lacnejšími tabletmi so 7-pacovým a 8-palcovým displejom. Očakáva sa, že predaj tabletov dosiahne približne 240 miliónov kusov, zatiaľ co notebooky asi len 207 miliónov kusov.

NPD rovnako predpoveda, že Cína bude zodpovedná za 27% všetkých predaných tabletov v roku 2013, čo je veľmi impozantné. Avšak treba brať do úvahy malé lokálne spoločnosti, ktoré predávajú super lacné zariadenia a ktoré sa vo veľkej miere nedostanú mimo tejto krajiny.

Zdroj: phonearena

 

12.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+