MojAndroid

Projekt Synthesia bol založený v roku 2017 tímom AI špecialistov a výskumníkov z univerzít ako UCL, Stanford, TUM a Cambridge. Cieľom spoločnosti je tvorba video obsahu na najvyššej úrovni s minimálnymi nákladmi na prípravu. Používatelia tak môžu ušetriť za platenie profesionálnych hercov, mikrofónov či kamier.

Tvorba videa nikdy nebola taká jednoduchá

Postupom času sa umelá inteligencia dostáva do popredia vo viacerých oblastiach. Mnoho zamestnaní zaniklo a postupne bude zanikať, pretože ich dokáže efektívnejšie nahradiť AI. Rovnako tomu môže byť aj v tomto prípade, kde umelá inteligencia dokáže plne nahradiť profesionálnu tvorbu videa, a vy tak nemusíte zabezpečovať veci ako kamera, mikrofóny a hlavne ľudí naokolo.

synthesia ai avatary
Niektoré z možných avatarov, ku ktorým máte prístup. | Zdroj: Synthesia

Zatiaľ je projekt nie v úplne finálnej fáze, a stále na ňom pracuje viac ako stovka ľudí. Momentálne sa nachádza v štádiu, kedy si môžete vytvoriť personalizované video v 16-tich svetových jazykoch. Zatiaľ k nim nepatrí ani Slovenčina a ani Český jazyk.

Synthesia AI ponúka kopec prednastavených avatarov

Máte tak prístup celkovo k 85 AI avatarom, ktoré sú rôzneho veku, pohlavia či rasy. Ak by ste však mali záujem vytvoriť si svoj vlastný avatar (aj samého seba), spoločnosť ponúka aj takúto možnosť. Priplatíte si za ňu 1 000 dolárov ročne. Toto môže byť veľmi efektívne riešenie najmä pre väčšie spoločnosti, ktoré tak ušetria množstvo času a financií.

Takto vyzerá video vytvorené nami. Vybrali sme si možnosť vytvoriť video zadarmo, ktoré môže mať maximálne 200 znakov. Na výber pri videu zadarmo máte z piatich šablón, ako napríklad Kompliment či Učenie a Vývoj, podľa čoho sa prispôsobuje tonalita hlasu. V platenej verzii dostanete na výber z až 55 šablón, čo zabezpečí, že tú svoju správnu si nájde naozaj každý.

Vyskúšajte si tvorbu rovnakého videa pomocou umelej inteligencie aj vy. Môžete tak urobiť ak si teraz kliknete SEM

Náš tip
Koniec zdieľaných účtov v Netflixe prichádza už aj do Európy

10.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+