MojAndroid

OpenAI je americká nezisková organizácia, ktorej cieľom je vývoj a riadenie umelej inteligencie v prospech ľudstva. Založili ju Sam Altman a všetkým dobre známy Elon Musk v roku 2015. Vznikla aj kvôli obavám z možnej katastrofy vyplývajúcej z nedbanlivosti a zneužitia umelej inteligencie vo všeobecnosti.

Samsung Galaxy S22 Ultra vs iPhone 13 Pro fotoporovnanie
Dokáže AI určiť víťaza tohto dlhoročného boja? | Zdroj: Tomáš Kanálik

Spoločnosť má momentálne trhovú hodnotu cca 20 miliárd dolárov, čo jej dokáže zabezpečiť financie na nové výskumy a zlepšenia. Jedným z mnohých projektov je aj chat s robotom. Ten vám dokáže odpovedať na rôzne otázky, no viete si s ním len tak nezáväzne písať správy.

Je lepší OS Android alebo iOS?

Takto odpovedala umelá inteligencia od OpenAI:

Je ťažké určiť, či je lepší Android alebo iPhone, pretože to v konečnom dôsledku závisí od osobných preferencií a potrieb jednotlivca. Operačné systémy Android aj iPhone majú svoje jedinečné vlastnosti a výhody.

Telefóny s Androidom sú vo všeobecnosti cenovo dostupnejšie a ponúkajú širšiu škálu možností od rôznych výrobcov. Majú tiež tendenciu mať viac prispôsobiteľné rozhrania a ponúkajú viac možností pre pokročilých používateľov.

Na druhej strane sú iPhony všeobecne považované za užívateľsky prívetivejšie a majú povesť spoľahlivejších a bezpečnejších. V porovnaní s telefónmi s Androidom majú tiež tendenciu dostávať aktualizácie dlhší čas.

V konečnom dôsledku bude najlepšia voľba pre vás závisieť od vašich konkrétnych potrieb a preferencií. Je dobré preskúmať obe možnosti a zvážiť faktory, akými sú cena telefónu, funkcie a možnosti, ktoré sú pre vás najdôležitejšie, a typ používateľskej skúsenosti, ktorý uprednostňujete.

Jednoznačnú odpoveď vám okrem nás, nevie poskytnúť ani pokročilá AI. Je teda na každom z nás aby si odpovedal, ktoré zariadenia mu najviac vyhovujú.

Náš tip
Hlasujte v ankete NAY Android Roka 2022 a vyhrajte slúchadlá Creative Outlier Pro

16.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+