IKEA spoločne s overeným výrobcom Sonos uvádzajú nový SYMFONISK reproduktor, ktorý je zároveň aj rámom na stenu. Ideálny je pre tých, ktorí na reproduktor už nemajú miesto, keďže jeho hrúbka je len 6 centimetrov. Okrem toho plní aj estetickú funkciu, keďže obrazy je možné meniť. Ikea o novinke informovala prostredníctvom tlačovej správy.
Novinku bude možné zakúpiť v obchodnom dome IKEA Bratislava od 15. júla 2021 za cenu 179 €. Panely do rámu s rôznymi motívmi stoja 17 €.
Nový SYMFONISK: Reproduktor alebo obraz?
Rad inteligentných reproduktorov SYMFONISK vznikol kombináciou poznatkov IKEA zo zariaďovania domácností s expertízou Sonos v oblasti reproduktorového zvuku. Kolekcia vyniká kvalitným zvukom a originálnym dizajnom. Prvé zariadenia z tejto série boli uvedené v roku 2019.

Novinka umožňuje počúvanie hudby prostredníctvom technológie Wi-Fi, Bluetooth bohužiaľ chýba. Potešia sa majitelia Apple zariadení, pretože prítomná je aj technológia AirPlay 2. Rámy je možné zapojiť aj do sterea.
„Rám obrazu, ktorý je súčasne reproduktorom, môže visieť na stene samostatne, ako solitér, alebo v kombinácii s inými obrazmi. Môže stáť na polici alebo ležať na podlahe, prípadne byť len tak opretý o stenu. Predný panel sa dá obmieňať a štýlovo doladiť s charakterom domácnosti. Tento reproduktor, ako súčasť rastúceho sortimentu Inteligentnej domácnosti IKEA, prispieva k plneniu našej ambície umožniť čo najviac ľuďom užívať si inteligentnú každodennosť.”

hovorí Stjepan Begic, produktový vývojár v IKEA of Sweden
Každý reproduktor SYMFONISK kombinuje zvukové skúsenosti Sonos s dizajnom IKEA v prekvapivo pútavých nových podobách, kde výsledkom sú výrobky, aké by žiadna z firiem určite nedokázala vytvoriť sama. Akustický dizajn od Sonos znamená, že reproduktor zabudovaný do rámu obrazu znie na takýto kompaktný tvar viac než skvelo, a vďaka aplikácii Sonos je jeho úvodné nastavenie aj používanie naozaj jednoduché. Táto dlhodobá spolupráca je prísľubom ďalších nových vzrušujúcich nápadov, ktoré do domácností na celej planéte budú vnášať tie najintenzívnejšie posluchové zážitky – v budúcnosti nás teda ešte istotne čakajú neobyčajnejšie výrobky, na ktoré sa už teraz tešíme.“
Sara Morrisová, hlavná produktová manažérka Sonos