MojAndroid

Symantec už nebude chrániť už len počítače, ale aj ďalšie zariadenia internetu vecí. Spoločnosť, ktorá je známa najmä vďaka vyspelému antivírusovému softvéru, totiž skúša preniknúť aj do iných technologických odvetví. Tým sú zariadenia internetu vecí, ktoré sú v domácnostiach častokrát ponechané bez potrebného zabezpečenia. O tom, že aktuálny stav je pre koncového používateľa nebezpečný a ohrozuje aj fungovanie internetu ako takého, sme sa mohli presvedčiť už pri nedávnom DDoS útoku na DNS infraštruktúru spoločnosti Dyn. K nemu boli použité najmä IoT zariadenia, ako IP kamery, inteligentné osvetlenia, termostaty, multimediálne prehrávače a v podstate všetko, čo sa pripája k internetu. A práve ich zneužitiu by mala zabrániť novinka Symantecu, ktorá prichádza v podobe WiFi routeru Norton Core.

nortoncore05-1

Router od Symantecu prichádza s atraktívnym dizajnom, za ktorý sa v domácnosti skutočne nebudete musieť hanbiť. Hlavnými výhodami je už spomínané zvýšené zabezpečenie, za čo vďačíme šifrovaniu prenášaných dát, zabezpečenému DNS, automatickým bezpečnostným aktualizáciám a ďalším vychytávkam. Norton Core tiež sleduje internetovú komunikáciu a v prípade podozrenia, používateľa pred prípadným nebezpečenstvom varuje. Ak sa už v sieti nájde infikované zariadenie, tak router ho automaticky odpojí.

To však nie je všetko. Router môžete jednoducho ovládať prostredníctvom aplikácie v smartfóne. Tá informuje o aktuálnom stave pripojení a zobrazuje upozornenia na podozrivé aktivity a zariadenia. Navyše, každej sieti vygeneruje skóre zabezpečenia a indetifikuje slabiny, ktoré by mohli byť použité pre prípadné distribuované útoky na internete alebo pre sledovanie používateľa.

nortoncore07-1

Samozrejme, Norton Core podporuje aj funkcie rodičovskej kontroly. Rodičia tak môžu presne nastaviť, aké stránky môžu ich deti sledovať alebo ako dlho môžu byť pripojené k internetu. Nie menej dôležitá je ale aj hardvérová výbava. O plynulý chod sa stará dvojjadrový 1,7 GHz procesor, o rýchly prenos dát zas podpora Wave 2 WiFi a simultánne pripojenie cez 2,4 aj 5 GHz WiFi sieť. Prenosové rýchlosti môžu dosahovať maximálne 2,5 Gbps.

Symantec Norton Core sa dá predobjednať za 200 dolárov (normálne sa bude dať kúpiť za $280), pričom súčasťou ceny bude aj ročné predplatné Norton Core Security Plus. Prvé kusy sa začnú rozposielať ale až počas leta.

nortoncore06-1

Zdroj: engadget

 

3.1.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+