MojAndroid

Podľa prieskumu Sygic až 80% všetkých vodičov čelí problému s nedostatkom parkovacích miest. Napriek tomu až polovica vodičov na celom svete nechce prejsť od zaparkovaného auta do konečného cieľa viac, ako 100 metrov. Najmenšiu ochotu preukazujú Nemci, ktorí by až v 90 percentách neboli ochotní prejsť viac ako 500 metrov.Parkovanie sa stáva reálnym problémom vo všetkých väčších mestách. 56% vodičov zaparkuje do 5-tich minút, no až 18% trávi v aute hľadaním parkovania v priemere 15 až 30 minút denne. Sygic sa rozhodol tento problém riešiť a integroval do svojej Sygic GPS Navigácie prehľad parkovacích miest.  

Vyhľadávanie parkovacích miest vďaka integrácii Parkopedia priamo v Sygic GPS Navigation

Hoci je problém s parkovaním vo väčších mestách Európy čoraz pálčivejší, používatelia Sygic GPS Navigation budú môcť vyhľadávať najbližšie parkovanie v reálnom čase priamo z aplikácie, vďaka spolupráci s lídrom v parkovacom servise, Parkopediou. Parkopedia k dnešnému dňu pokrýva až 75 krajín po celom svete, 6300 miest a 38 miliónov parkovacích miest.

Vodiči uprednostňujú parkovanie zadarmo

Medzi ďalšie zistenia spoločnosti Sygic patrí, že až 48% vodičov uprednostňuje parkovanie zadarmo, ale sú ochotní zaplatiť, ak to ušetrí ich čas. Až 30% vodičov uviedlo, že vyhľadáva parkovanie zadarmo aj napriek času strávenom hľadaním parkovania. Vďaka aplikácii Sygic GPS Navigation vedia používatelia aktuálnu cenu parkovného, prípadne vyhľadať parkoviská zadarmo a navigovať sa priamo k nim.

„Našim cieľom je priniesť ľuďom najpokročilejšiu navigáciu na svete,“ hovorí Michal Štencl, CEO spoločnosti Sygic. Sme nadšení z nášho partnerstva s Parkopediou, veríme, že našim zákazníkom prinesieme ešte komfortnejšiu a bezpečnejšiu cestu.“

Nová verzia Sygic GPS Navigation pre Android, iOS aj Windows Phone 

Nová verzia Sygic GPS Navigation je oddnes dostupná pre najpoužívanejšie operačné systémy, ako Android, iOS a Windows Phone. Stiahnutie aplikácie je zadarmo s možnosťou zakúpenia si prémiovej licencie s mapami celej Európy za 19,99 € alebo pre celý svet za 29,99 € s doživotnými aktualizáciami máp zadarmo.

Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 17.3.21
Aktuálna cena: Zdarma

globe_parking_infographic

Zdroj: Sygic

 

10.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+