MojAndroid

Spoločnosť Swype oznámila, že ich najnovšia verzia klávesnice pre Android nesúca číslo 3.0 je optimalizovaná pre tablety a ich WXGA rozlíšenie. To v praxi znamená, že klávesnicu si môžete posúvať po displeji tabletu doľava, dostredu či doprava a taktisto si môžete nastaviť jej veľkosť.

Ďalšia zmena neprišla v grafickej stránke ale vo funkcionalite. Oprava slov je teraz zmenená tak, že keď v strede “swypovania” prejdete na klasické ťukanie do klávesov, klávesnica slovo píše a opravuje ďalej. To znamená, že metódy zadávania textu môžete miešať ako sa vám len zachce bez toho, aby to malo dopad pri oprave slov a predikcii.

Zmenou prešiel taktiež pop-up ponúkaných slov počas písania. Je vraj lepší a aj lepšie čitateľný. Veľkou zmenou prešiel aj samotný systém predikcie, ktorý by mal pracovať lepšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie.

Swype je klávesnica, ktorá nevyhovuje všetkým používateľom. Čo sa týka tabletov duplom. Preto berte túto klávesnicu len ako jednu z možností, ktorú otvorený Android systém ponúka užívateľovi. Tí, ktorí ste fanúšikmi Swype, si dávajte pozor, odkiaľ klávesnicu stiahnete. Autori upozorňujú na veľa falošných Swype klávesníc z dôvodu prerábania a údržby tej originálnej Swype klávesnice ;)

VIDEO:

Zdroj: androidcentral

15.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+