MojAndroid

Klávesnice na zariadenia s operačným systémom Android sú témou, ktorá prešla už mnohými fórami a webstránkami. Každý hľadá klávesnicu, ktorá by splnila všetky jeho nároky a očakávania a častokrát sa stáva, že niektoré klávesnice ponúkajú buď jednu, alebo druhú funkciu, no nikdy nie obe. To skončilo včerajším dňom, kedy sa na Google Play Store dostala najnovšia verzia klávesnice SwiftKey, ktorú autori nazvali čarovne – Flow.

Doteraz patrila klávesnica SwiftKey medzi jednu z najobľúbenejších “klasických klávesníc” na trhu. Dnešným dňom sa však radí do úplne inej kategórie ku klávesniciam ako napríklad Swype alebo natívnej klávesnici v Androide 4.2 (pri anglickom jazyku). Novinka totižto prináša nový spôsob písania, známy ako swipe-ovanie. Slovami sa dá tento spôsob písania opísať ako kreslenie slov tým, že prejdete jedným ťahom po všetkých písmenách ktoré dané slovo obsahuje.

Swiftkey Flow okrem novinky v podobe písania swipovaním prináša aj funkcie zo staršej verzie tejto aplikácie. Konkrétne sa jedná o preberanie slovníka zo sociálnych sietí Facebook a Twitter, prípadne z e-mailového účtu Gmail. Dostupné je aj hlasové zadávanie textu a bohaté nastavenia samotnej klávesnice, ktorá inak ponúka peknú a čistú grafiku. Ak sa vám táto klávesnica páči, môžete si ju stiahnuť pomocou odkazov nižšie.

SwiftKey Flow – verzia pre smartfóny

SwiftKey – verzia pre tablety

Zdroj: SwiftKey

7.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+