MojAndroid

Určite mnohí z vás poznajú výrobcu hodiniek Swatch. Nejde o spoločnosť, ktorá vyrába výlučne luxusné hodinky, práve naopak. Ich produkty sú masovo rozšírené kvôli nízkej cene a relatívne dobrej kvalite. Napriek tomu je pomerne prekvapivé, že aj tento výrobca plánuje obohatiť svoje portfólio zariadení o inteligentný kúsok. Spoločnosť uviedla, že inteligentné hodinky predstaví v najbližších troch mesiacoch. Malo by ísť o model, ktorý bude schopný pripojiť sa k internetu a spolupracovať bude so zariadeniami s Androidom a Windows Phone.

Aby toho nebolo málo, Swatch tvrdí, že batériu týchto hodiniek nebude nutné dobíjať. Krátka životnosť batérie je totiž jedným z hlavných nedostatkov moderných inteligentných hodiniek. V tom lepšom prípade je potrebné tieto hodinky nabíjať niekoľkokrát do týždňa, v tom horšom aj každý deň. To značne uberá na pohodlí pri používaní a stále viac výrobcov to plánuje zmeniť. Zatiaľ nie je známe, aké funkcie budú mať inteligentné hodinky od spoločnosti Swatch. Je ale pravdepodobné, že pôjde o jednoduchý model, ktorý bude poháňaný klasickou batériou, akú nájdete aj v tradičných náramkových hodinkách. Minimalizovanie množstva funkcií by sa mohlo postarať o to, že takéto hodinky s pripojením na internet by s jednou takouto batériou mohli fungovať aj celé mesiace.

Uvidíme, s akým nápadom príde firma Swatch. Mnohí ďalší výrobcovia sa totiž v súčasnosti predbiehajú so zariadeniami s množstvom funkcií, ktoré majú ale oproti smartfónom iba čiastočné výhody. Budeme preto zvedaví, akým smerom sa vyberie firma Swatch, ktorá by predĺžením životnosti batérie vytvorila oveľa zaujímavejšie zariadenie.

Zdroj: Bloomberg via Gizmodo

6.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+