MojAndroid

Operátor SWAN sa spája so svojou sesterskou spoločnosťou SWAN Mobile po tom, čo slovenský fond Sandberg Capital sa dohodol so spoločnosťou DanubiaTel na odpredaji svojho 50-percentného podielu v ich spoločnom podniku. SWAN Mobile prevádzkuje aj mobilného operátora 4ka.

„Plánované zlúčenie spoločností do jedného subjektu je naplánované na prelome rokov 2021 a 2022. Ide o prirodzený krok smerujúci aj k snahe poskytnúť zákazníkom konvergentné produkty, teda fixné aj mobilné služby od jedného dodávateľa a na jednej faktúre,“ hovorí predseda predstavenstva oboch spoločností Juraj Ondriš.

Podľa generálneho riaditeľa Romana Vavríka majú teraz obe spoločnosti pred sebou diskusie o novom brande či organizačnej štruktúre. Riaditeľ operátora 4ka a spolumajiteľ firiem SWAN Mobile a SWAN Juraj Ondriš pre portál Živé.sk však priblížil, aké má operátor plány do budúcna po finalizovaní spojenia oboch spoločností.

Aké majú SWAN a 4ka plány do budúcna?

Zatiaľ nie je jasné, ktoré služby sa budú predávať pod akou značkou. No podľa Ondriša spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou ponúkne dve produktové línie. Jednu pre rezidenčný segment pod značkou 4ka a druhú pre biznis ako SWAN.

Operátor sa však momentálne sústredí na zlepšenie pokrytia, či už 4G alebo 5G siete. Aj napriek komplikáciám s frekvenciami sa už na prelome rokov 2021 a 2022 dostane 5G do ďalších dvoch miest, do Trnavy a do Nitry. Operátor pracuje aj na maximalizácii 4G pokrytia a Ondriš predpokladá, že tohtoročný plán výstavby naplní, ak nie prekročí.

Čo sa týka ostatných služieb, spoločnosť v budúcnosti plánuje prenájom optiky od iných operátorov. Poskytovanie televíznych služieb cez satelit však nezvažuje.

Náš tip
Najväčšie vychytávky, ktoré ponúka mobilná aplikácia Dôvera
11.10.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+