MojAndroid

Spoločnosť Samsung Electronics organizuje celosvetovú súťaž vo vývoji aplikácií pre inteligentné hodinky Gear 2 s názvom Samsung Gear App Challenge. Chce tak oživiť trh s aplikáciami určenými pre nositeľné zariadenia. Od predstavenia Samsung Gear 2 verejnosti vo februári 2014 Samsung ponúka vývojárom zadarmo softvérový vývojársky balík SDK založený na platforme Tizen, ktorý je určený pre toto nositeľné zariadenie. Vývojári môžu do súťaže prihlásiť svoje aplikácie vyvinuté pomocou SDK od 8. mája 2014.

Ceny pre výhercov dosahujú hodnotu 1,25 miliónov dolárov, vrátane 100 000 dolárov v hotovosti za prvé miesto.

Súťaž je od roku 2012 už tretia v poradí a je súčasťou podujatí s názvom Samsung Smart App Challenge a dlhodobého plánu spoločnosti, ako rozvinúť ekosystém aplikácií nositeľných zariadení

„Zmyslom tejto akcie je posilnenie ekosystému aplikácií pre nedávno predstavený Samsung Gear 2. Samsung bude aj naďalej hrať kľúčovú úlohu na trhu nositeľných zariadení prostredníctvom širokej škály SDK pre vývoj aplikácií,“ povedal Won-Pyo Hong, prezident Samsung Electronics Media Solution Center.

Okrem súťaže Samsung Gear App Challenge plánuje Samsung usporiadať rôzne akcie po celom svete, aby pomohol vývojárom lepšie pochopiť SDK pre Samsung Gear 2. Zástupcovia spoločnosti sa stretnú s vývojármi po celom svete v rámci akcií Samsung Gear Hackathon a Developer Day.

Viac informácií o vývoji aplikácií pre zariadenie Gear a o súvisiacich akciách nájdete na stránke pre vývojárov Samsung Developer Site: http://developer.samsung.com/wearables/

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+