MojAndroid

O projekte Superbook od spoločnosti Andromium sme vás už informovali. Tento ambiciózny plán sa z fázy konceptu postupne vyvíjal a teraz má už iba krôčik od reality. Projekt na portáli Kickstarter v rámci úspešnej kampane vyzbieral fantastické 3 milióny USD, a tak je veľmi pravdepodobné, že podporovatelia sa skutočne dočkajú tejto zaujímavej novinky.

A ako to celé má fungovať? Očakávaným produktom by mala byť dokovacia stanica, ktorá bude vyzerať ako laptop. V skutočnosti ale pôjde iba o kombináciu displeja, klávesnice, batérie a trackpadu. K tejto stanici si pripojíte svoj smartfón, no na obrazovke sa zobrazí špeciálne upravené prostredie systému Android. To je prispôsobené pre prácu s myšou a klávesnicou, a tak pôjde o plnohodnotný pracovný nástroj. Ten ale bude čerpať výpočtovú silu z vášho smartfónu, a tak môže byť celé zariadenie oveľa lacnejšie.

Prvotný plán bol taký, že stanica ponúkne 11,6″ HD displej a batériu s kapacitou na 8 hodín používania. Vďaka úspešnej kampani sa ale plány výrobcu zmenili. Teraz bude k dispozícii batéria s kapacitou 8 – 10 hodín, pribudla možnosť zakúpiť si lepšie vybavenú verziu s 1080p displejom a aj najlepšie vybavenú verziu s 1080p displejom a podsvietenou klávesnicou. Základná verzia Superbooku stojí iba 99 USD, za Full HD displej si priplatíte 30 USD a za podsvietenú klávesnicu ďalších 25 USD navyše. Stále však ide o veľmi atraktívne zariadenie, ktoré môže skutočne zmeniť spôsob, akým používame naše smartfóny. Teraz je iba otázne, či sa spoločnosti podarí naplniť plán dodania na začiatku budúceho roku. Spoločnosť ale chcela pôvodne vyzbierať iba 50 000 USD, a tak je pravdepodobné, že táto extrémne úspešná kampaň sa dočká aj realizácie.

Zdroj: Kickstarter via Android Authority

22.8.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+