MojAndroid

Na Kickstarteri bude už čoskoro bojovať o priazeň dobrodincov projekt Superbook. Je to notebook plniaci funkciu “externého tela s obrazovkou”, ktorému dodáte výkon a operačný systém pomocou svojho smartfónu. Funguje to tak, že Superbook je 11,6 palcové zariadenie s klávesnicou, ku torému pripojíte svoj Android smartfón pomocou microUSB príadne USB-C kábla. Na začiatok si musíte stiahnuť aplikáciu Andromium OS, ktorú rozbeháte na zariadeniach s OS Android 5.0 a vyšším. Po pripojení smartfónu a spustení appky už môžete využívať silu smartfónu na väčšom displeji s pohodlnejším písaním a touchpadom. Určite sa tu núti otázka ohľadom celkového výkonu tohto zariadenia skombinovaného so smartfónom. To zatiaľ nie je isté, pretože existuje veľké množstvo smartfónov s OS Android 5.0 a vyšším, no tie, samozrejme, ponúkajú rôzny výkon. V tomto smere teda musíme ešte počkať na postupné odhaľovanie podrobností projektu a najmä na prvé ohlasy používateľov.

Superbook podporuje multitasking a Andromium dokáže spustiť milióny aplikácií (napr. Chrome, Gmail, Microsoft Office…) a ponúka batériu s výdržou 8 hodín. Pripojený smartfón zároveň nabíja energiou. Pre všetkých, ktorí ho podporia na Kickstarteri, sa bude cena začínať od 99 dolárov.

Verzia: 0.16.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.16.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+