MojAndroid

Ak vás baví testovať každé nightly verzie obľúbených romiek, určite si pred jej nahraním vytvoríte zálohu všetkých dôležitých údajov, ktoré by ste v prípade poruchy stratili. Možno ste sa niekedy pristihli, ako používate viaceré aplikácie pre zálohovanie rôzneho obsahu mobilného telefónu. Nielen pre tento prípad vám prinášame výborný tip na aplikáciu Super Backup. Táto skoncuje s podobnými problémami, nakoľko ponúka zálohu aplikácií, SMS správ, kontaktov, záznamov hovorov, kalendárov a záložiek z mobilného prehliadača a to bez root-ovských práv.

Super Backup ponúka veľmi jednoduché užívateľské prostredie, ktoré pozostáva z niekoľkých tlačidiel, reprezentujúcich cieľovú oblasť zálohy. Kliknutím napríklad na tlačidlo “SMS Backup” sa otvorí nový pohľad s ponukou pre zálohu SMS, obnovenie, zmazanie a zobrazenie zálohy, odoslanie zálohy na e-mailovú adresu, a vymazanie všetkých správ. Aplikácia ukladá zálohy štandardne na externú pamäť telefónu, no v prípade že vaše zariadenie má vnútornú pamäť, predvolené umiestnenie pre zálohy bude interná pamäť. To je spôsobené tým, že telefón hlási pamäť takýmto spôsobom. Takže predtým, než budete robiť napríklad Factory Reset uistite sa, aby sa vaša záloha nachádzala na externej pamäťovej karte.  Štandardnú cestu pre súbory zálohy si môžete jednoducho zmeniť v nastaveniach.

Ako sme spomínali, Super Backup ponúka odosielanie zálohy prostredníctvom e-mailu, čo je pravdepodobne najlepšia možnosť, ako si uschovať vaše dáta v bezpečí. V nastaveniach aplikácie si dokonca môžete naplánovať aj pravidelné vytváranie zálohy a jej automatické odosielanie na Google účet. Samozrejme, v prípade, že máte obmedzený dátový paušál od operátora, nechýba ani funkcia, ktorá obmedzuje odosielanie zálohy len prostredníctvom Wi-Fi.

Super Backup ponúka veľmi praktický spôsob zálohy dôležitých údajov a považujeme ju za výbornú alternatívu platených aplikácií, ktoré ponúkajú rovnaké služby. Vývojár  sprístupnil jednu platenú verziu, ktorá vás bude stáť 1,50 € a druhú verziu ponúka zdarma. Táto má síce reklamu, no v tomto prípade nie je žiadnym spôsobom nepríjemná.

Verzia: 2.2.18
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.2.18
Aktuálna cena: Zdarma

19.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+