MojAndroid

Je to len mesiac dozadu, čo sme prvýkrát zachytili  informácie o Taptool, unikátnom doplnku pre smartfóny/tablety, ktorý funguje ako akýsi nositeľný stylus.  Hoci v tom čase existoval funkčný prototyp, projekt bol skôr stále konceptom. Dnes tvorca Taptool, Matt Weiner, urobil ďalší dôležitý krok tým, že projekt umiestnil na Kickstarter.

Taptool

Načo ale Taptool bude? Je navrhnutý ortopédmi a fyzioterapeutmi. Tým, že bude zachytávať vibrácie, zbaví stresu vaše kĺby a prsty. To je dôležité predovšetkým pre osoby trpiace artritídou, či inými ochoreniami prstov. Tento nástroj by ale mal byť užitočnou pomôckou aj pre nás, denno-denných používateľov smartfónov a tabletov. Dlhodobé klikanie totiž môže spôsobiť bolesť jedného, ale aj všetkých prstov a tomuto by mal Taptool zabrániť. Ďalšou výhodou by mohlo byť jednoduchšie používanie pre osoby s dlhšími nechtami. Pomôcka sľubuje mimoriadnu presnosť len s minimálnou odchýlkou, a preto by sa nemalo stať, že by ste sa netrafili do klávesnice, či na ikonku. Taptool ale možno označiť aj za akýsi “hygienický kryt”, resp. ochranu pred baktériami. Tvorcovia ho odporúčajú do priestorov, akými su nemocnice, kliniky, ale aj školy.

Taptool2

Výhod nám teda bolo popísaných dosť, tou ďalšou by mohla byť cena. Za 10 dolárov môžete získať dva kusy Taptoolu s možnosťou výberu veľkosti, 17 dolárov si zaplatíte za sadu piatich kusov. Ak si prajete aj puzdro, k cene za 5 Taptoolov si pripočítajte ďalšie 3 doláre. Poslednou možnosťou je výhodná sada až 7 kusov v cene 28 dolárov.

Taptool3

Ak vás tento projekt zaujal  a máte prostriedky, môžete ho podporiť na Kickstarteri. Výrobcovia potrebujú získať po dobu tridsiatich troch dní 10 000 dolárov, pričom už teraz je vyzbieraných takmer 4000 dolárov.

Zdroj: Androidauthority

23.1.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+