MojAndroid

Podľa najnovšej štúdie NDP vyplýva, že majitelia smartfónov vo svojich zariadeniach len málokedy prekročia 2GB hranicu dát. Podľa štúdie len asi 11 percent používateľov v mobilnej sieti operátora T-Mobile v USA prekročia hranicu 3 GB dát za jeden mesiac.

Štúdia bola vytvorená na základe záznamov dátových počítadiel v približne 1000 zariadeniach. U operátorov AT & T a Verizon je „dátovo hladných“ ešte menej a číslo s 3 GB dát sa pohybuje na úrovni 4, resp. 3 percentá. Všeobecné zistenie však hovorí, že WiFi pripojenie má veľký vplyv na prenos mobilných dát.

Zdá sa vám tento údaj trošku na úsmev? Podľa našich skúseností to môžeme potvrdiť, pretože zatiaľ, čo plán mobilných dát máme v našom redakčnom smartfóne nastavený na hranicu 1 GB dát v mobilnej sieti, ktorý sa nám zatiaľ „nepodarilo“ prekročiť, s WiFi pripojením dokážeme preniesť aj viac ako desaťnásobok plánu dát v mobilnej sieti. Navyše, mobilné dáta máme zapnuté len počas nedostupnosti WiFi, takže dokážeme dosť značným spôsobom ušetriť naše drah(é)ocenné dáta v mobilnej sieti.

Zdroj, foto: MôjAndroid.sk, TechNewsDaily.com, Phandroid.com

27.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+