MojAndroid

Máloktorý fanúšik mobilných technológií nevie, že už dnes 25. februára 2017 predstaví spoločnosť Samsung svoje tohtoročné vlajkové lode Galaxy S9 a Galaxy S9+. Udeje sa tak na tohtoročnom veľtrhu Mobile World Congresse 2018 v Barcelone ešte deň pred jeho začatím. Väčšina informácií o nových modeloch Samsungu je už známa. Vieme, že dizajn sa prakticky nezmení – teda len minimálne v podobe iného umiestnenia skeneru odtlačkov prstov. Tiež je známe, že hardvérové novinky budú zamerané na nový procesor Qualcomm Sanpdragon 845 respektíve Exynos 9810 a nový fotoaparát. Ten prinesie slow-mo videá, vysokú svetelnosť a variabilnú clonu od f/1.5 do f/2.4. Napriek známym špecifikáciám si ale väčšina nadšencov bude chcieť pozrieť predstavenie telefónov naživo. Kde ho sledovať?

Oficiálna stránka Samsungu

Spoločnosť Samsung sa bude snažiť sprostredkovať živý prenos z udalosti priamo na svojich webových stránkach. Už teraz tam môžete vidieť videoupútavku na Galaxy S9, ktorá upozorňuje na kvalitu nového fotoaparátu. Aby ste prenos môžte na stránke zaregistrovať svoj email a na ten vám príde upozornenie pre začatím živého vysielania. Stránka aj bez toho ale upozorňuje veľkými písmenami, že prenos začína 25. februára 2018 o 18:00 stredoeurópskeho času.

Youtube kanál Samsungu

Keďže by sa mohlo stať, že oficiálna webová stránka Samsungu by mohla byť náporom ľudí preťažená, lepším riešením sledovania živého prenosu by mohla byť oficiálna youtube stránka Samsungu. Servery spoločnosti Google by mali zvládnuť nápor aj miliónov sledovateľov. Ďalšiou výhodou je možnosť využiť aj aplikáciu Youtube, ktorá je dnes dostupná na viacerých operačných systémoch a dokonca predinštalovaná vo väčšine Smart TV.

Odhaduje sa, že predobjednávky na Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ budú spustené 1. marca 2018 a do predaja pôjdu 16. marca 2018.

Zdroj: lifehacker

25.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+