MojAndroid

Spoločnosť Samsung oficiálne predstavila novú generáciu svojho mobilného čipu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou nájdeme vo všetkých tohtoročných vlajkových lodí kórejského giganta. Exynos 9810 prináša celý rad vylepšení, vďaka ktorým bude čip schopný lepšie konkurovať spoločnosti Qualcomm.

Až dvojnásobná rýchlosť jedného jadra

Exynos 9810 je postavený na 10nm FinFET architektúre. Dočkali sme sa ale naozaj zaujímavého zlepšenia v rýchlosti – Samsung uvádza 100% nárast v rýchlosti jedného jadra a 40% nárast pri viacjadrovej aktivite. Celkovo má čip osem jadier – štyri z nich sú optimalizované pre čo najúspornejší chod zariadenia a štyri výkonné jadrá sú schopné dosiahnuť takt až 2,9 GHz.

Spomalené 4K video s frekvenciou 120 fps

Neostalo ale iba pri zvyšovaní rýchlostí. Exynos 9810 ponúkne očakávanú podporu pre strojové učenie, čo by malo byť využité v technológií rozpoznávania tváre. Tejto technológii pomôže aj podpora pre 3D rozpoznávanie objektov. Čip tiež prichádza s podporou pre rýchle siete LTE Cat.18 s rýchlosťami do 1,2 Gbps pri sťahovaní a 200 Mbps pri uploadovaní. Okrem toho bude s čipom možné nahrávať aj 4K video s frekvenciou až 120 fps, čo by bola prelomová novinka, ktorú zatiaľ žiaden smartfón na trhu nepodporuje.

Zdroj: Samsung via Android and Me

5.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+