MojAndroid

Prieskumná agentúra Strategy Analytics priniesla zaujímavú štatistiku, v ktorej uvádza, že trh so smartfónmi bude v aktuálnom štvrťroku rásť o 38 percent. Spoločnosť v prieskume uviedla aj fakt, že tržby z tohto segmentu by sa mali znižovať v dôsledku krízy v Európe. Opätovný rast by mohol nastať, podľa Strategy Analytics, v poslednom štvrťroku roku 2012, kedy by sa mal na trhu objaviť iPhone 5.

Podľa správy by sa mal následne rozmáhať trh s LTE 4G zariadeniami, ktoré by mali začať rásť v budúcnosti, keď sa aktuálnym používateľom skončí viazanosť na uzatvorených zmluvách, najmä v USA.

Vychádzajúc z tejto dogmy, LTE aktivácie a predaj zariadení by mali byť až desaťnásobne vyššie v roku 2012 a následne by mal tento segment smartfónov rásť aj v nasledujúcich rokoch a ich počet by sa mal v roku 2013 zdvojnásobiť.

Zdroj: StrategyAnalytics, PhoneArena

27.6.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+