MojAndroid

Poznáte známu funkciu zo systému iOS? Stačí pripojiť externé zariadenie prostredníctvom Bluetooth a vy v rámci notifikačného centra môžete vidieť aj stav batérie daného zariadenia. Či už ide o reproduktor, klávesnicu alebo iné príslušenstvo, máte tak pomerne dobrý prehľad o výdrži vášho zariadenia. Teraz prichádza táto očakávaná funkcia aj pre smartfóny Google Pixel 2 a Pixel 2 XL. Nebude to však také jednoduché.

Náš tip
Bluetooth je stále zraniteľný a na jeho ovládnutie stačí 10 sekúnd | TÉMA
Náš tip
BlueBorne môže poľahky ovládnuť váš smartfón cez Bluetooth

Výdrž vášho Bluetooth zariadenia

Skontrolovanie výdrže na jedno nabitie však nemusí byť tak bezproblémové, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dobrou správou však ostáva, že očakávaná funkcia je k dispozícii. Momentálne túto funkcionalitu musíte hľadať v sekcii rýchlych nastavení Bluetooth, v časti “Párované zariadenia” a to konkrétne v záložke “Podrobnosti o zariadení.” Rozhodne však nejde o vskutku pohodlné riešenie.

Google Store takisto ponúka náhľad v prípade bezdrôtových slúchadiel Pixel Buds. Náhľad demonštruje práve spomínanú funkcionalitu zobrazenia stavu batérie Bluetooth zariadenia. Tam však ide o pomerne jednoduchšiu variantu a to v podobe upozornenia pri pripájaní samotných slúchadiel. Môže však ísť o výsadu daných slúchadiel.

Náš tip
Na Android prichádza indikátor batérie v Bluetooth príslušenstve

Páčila by sa vám funkcionalita sledovania stavu batérie vašich Bluetooth zariadení na Android smartfóne? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidpolice

23.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+