MojAndroid

Používatelia Androidu budú mať čoskoro k dispozícii nenápadnú fičúrku, no rozhodne ju množstvo z nich ocení. Poznáte to – k svojmu smartfónu máte cez Bluetooth pripojené slúchadlá, hodinky či iné príslušenstvo – a netušíte, koľko % betérie vám v ňom ešte zostáva. Iste, dá sa to zistiť v aplikáciách k danému príslušenstvu, teda v aplikáciách tretích strán. Stačí vojsť do sprievodných aplikácií napr. k smart hodinkám a vyhľadáte si tu úroveň batérie.

Už onedlho by malo byť však vidieť úroveň energetického zostatku príslušenstva priamo v indikátore Bluetooth. Prezradil to nový API v Android Open Source Project (AOSP). Zatiaľ nie je isté, ako presne a kde bude úroveň batérie príslušenstva zobrazená. Existencia takéhoto API v AOSP hovorí i o tom, že developeri si môžu vyvinúť túto funkcionalitu podľa svojho gusta.

Iste, pre niektorých používateľov to nie je žiadna novinka. Stačí, ak ste využívali upravené ROM (napr.LineageOS). Vtedy ste mali možnosť pozorovať úroveň batérie zariadení známych výrobcov ako LG, Samsung, Huawei či Xiaomi. Takáto funkcionalita však rozhodne chýbala v pôvodnom kóde AOSP. K dispozícii je tiež zatiaľ alternatíva – teda priamo v Google Play je napr. zaujímavá aplikácia BatON, ktorá práve indikuje úroveň batérie v Bluetooth príslušenstve. Používatelia sa však zvykli sťažovať, že podporuje len málo zariadení a tiež trpí vypadávaním Bluetooth pripojenia.

Verzia: 1.2.55
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.55
Aktuálna cena: Zdarma

Momentálne nie je jasné, kedy sa novinka objaví v praxi, no povráva sa o uvedení spolu s verziou Android 8.1. V Android 8.0 developer preview sa vraj totiž podpora pre niečo také zatiaľ nenachádza. Na druhej strane, nemá to byť otázka dlhých mesiacov, ale skôr týždňov.

Zdroj: xda-developers.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+