MojAndroid

Google vydal ďalšiu zo štatistík používania Android verzií na zariadeniach. Najnovšia štúdia hovorí o tom, že stále pretrváva pokles podielu starších verzií Androidu na zariadeniach. 4ísla a štatistiky nie su drastické, ale je evidentné, v porovnaní čísel z predošlých mesiacov, že Cupcake a Donut sú už len zanedbateľné, zatiaľ čo na druhej strane Froyo a Gingebread svoj podiel stále zvyšijú. Eclair klesol o približne 2 percentá v porovnaní s predošlým mesiacom.

Zaujímavé je číslo pri distribúcii Froyo (Android 2.2), ktorý stále vedie s viac než 50-timi percentami všetkých zariadení využívajúcich Android Market. Gingerbread na druhej strane získal zvýšenie podielu o približne 6 percent.  Gingerbread v najbližších týždňoch opäť zvýši svoj podiel, keď sa objaví aktualizácia pre Dinc, Droid 2, Droid X a ďalšie, očakávaný je ďalší výrazný nárast budúci mesiac.

Zaujímavé je, že podiel Honeycombu sa zvýšil len o približne 0,1 percenta, z čoho vyplýva, že spotrebitelia si radšej užívajú Android skôr na svojich smartfónoch. Očakávaný je však rast v priebehu nasledujúcich mesiacov aj v tejto distribúcii Androidu v najbližšej sezóne.

Zdroj: Android Developers

6.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+