MojAndroid

Vyhlásením najlepších tímov skončilo v nedeľu 13. mája 54-hodinové podujatie zamerané na startupy. Víťazmi StartupWeekendu Bratislava 2 sa stali projekty Instant Feedback, TimeZoner, BlameItOnTheFish a PartySmasher. Podujatia, ktoré sa začalo v piatok úvodnými prezentáciami 36 nápadov, sa zúčastnilo viac ako 90 účastníkov.

Pod strechou FEI STU pracovali od piatku večera jednotlivé tímy zložené z grafických dizajnérov, programátorov a manažérov na 14 vybraných nápadoch, ktoré v nedeľu prezentovali v podobe hotovej aplikácie či webovej stránky. Pomáhali im pritom slovenskí i zahraniční odborníci z rôznych oblastí, ktorí nakoniec spolu s porotou rozhodovali o víťazoch na základe kritérií, ktoré zohľadňovali pokrok tímu, business plán či potenciál na reálne využitie.

Prvé miesto si odniesla trojica združená do projektu Instant Feedback, ktorá vyvinula webovú stránku a aplikáciu na zisťovanie okamžitej spätnej väzby na uskutočnené podujatie či prednášku. Druhí skončili TimeZoner, ktorí vytvorili aplikáciu, webovú stránku a plugin pre internetové prehliadače, ktorý po označení času kdekoľvek na svete ukáže lokálny čas používateľa. Ceny za tretie miesto si odniesla skupina okolo BlameItOnTheFish – na rybu Blamie sa možno obrátiť, ak sa neviete rozhodnúť. Posledným z ocenených projektov bola aplikácia PartySmasher.

Ďalší StartupWeekend Bratislava plánujú organizátori uskutočniť ešte tento rok v októbri. Zuzana Lipovská, organizátorka: „Startupovská komunita sa na Slovensku zväčšuje každým dňom, vzniká množstvo nových projektov založených na inovatívnych myšlienkach. StartupWeekend Bratislava je práve také podujatie, kde možno tieto nápady priviesť do štádia produktu a nechať si poradiť od skúsených profesionálov, ako na to. Preto sme zostali verní myšlienke usporadúvať túto akciu dvakrát za rok.

Zdroj: tlačová správa

17.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+