MojAndroid

Zvažovali ste niekedy kúpu použitého smartfónu? Aj v našom seriály Android bazár vám pravidelne prinášame tipy na zaujímavé používané zariadenia. Štatistiky však hovoria, že čoraz viac smartfónov v rukách používateľov vystupuje ako používané alebo repasované zariadenie. V dnešnej téme sa pozrieme na dôvody, prečo je tomu tak.

Náš tip
AndroidBazar.sk: Vyberáme najnovšie inzeráty z ponuky! (08/2018)

Použité alebo repasované zariadenie

Mnoho výrobcov prináša najnovšie technológie v rámci svojich vlajkových Android smartfónov každý rok (niekedy aj každý polrok v závislosti od výrobcu). Cena zariadení však stúpa spolu s príchodom nových generácií zariadení a nie všetci používatelia sú ochotní priplatiť si za nové technológie. Niektorí čakajú a smartfón si kúpia neskôr po poklese ceny. Iní zas uprednostnia použité či repasované zariadenie. So správou na túto tému prišiel známy Wall Street Journal.

Cena vlajkových smartfónov už v súčasnosti prekonáva aj hranicu 1000 eur a to rozhodne nie je málo peňazí na pravidelnú obnovu technologických miláčikov v našich rukách. Dostať sa k lacnejšiemu použitému zariadeniu nie je v súčasnosti žiadny problém. Inzertné portály či dokonca vybrané slovenské e-shopy ponúkajú za výhodnejšiu cenu rozbalené, zánovné či repasované zariadenie, kde môžu používatelia ušetriť nejaké to euro.

Ďalší prieskum konštatuje, že jedno z desiatich aktívnych zariadení v súčasnosti je použitý alebo repasovaný smartfón. Voľba zákazníkov ohľadom nového smartfónu môže súvisieť aj s inými faktormi, ako len s cenovou politikou výrobcov. Môže ísť tiež o ponuku v rámci paušálov u mobilného operátora, pokles ceny predošlej generácie zariadenia, zvýhodnené bonusy na vrátenie peňazí v prípade výmeny za vaše staré zariadenie či voľba inej ako slovenskej distribúcie z dôvodu výhodnejšej ceny.

Aký máte názor na kúpu použitých alebo repasovaných zariadení? Zvažovali by ste kúpu takého zariadenia vzhľadom na výhodnejšiu cenu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+