MojAndroid

Podľa zakladateľa spoločnosti HULU – Erica Fenga – používatelia smartfónov v súčasnosti viac sťahujú aplikácie, ktoré sú v priemere 5 rokov staré.

Top 30 najsťahovanejších aplikácií v Obchode Play sú priemerne 4 roky staré. Keď tento fakt porovnáme s top najsťahovanejšími aplikáciami roku 2014, tie boli v priemere 18 mesiacov staré.

Používatelia napriek tomu dávajú prednosť novším hrám

Podobná situácia je aj v App Store, kde je Top 30 najsťahovanejších aplikácií starých priemerne 1853 dní (čo je približne 5 rokov). Pre porovnanie s rokom 2014 ľudia najčastejšie sťahovali cca 2-ročné aplikácie. To znamená, že používatelia sa naozaj rozhodnú stiahnuť radšej staršiu, už zabehnutú aplikáciu namiesto novšej.

Tento trend však neplatí pre hernú sekciu. Až 85 % top hier je starých menej ako 2 roky. Niektoré mobilné hry sú čoraz drahšie, takže príjmy Google Obchodu a App Store naďalej rastú, a to aj napriek tomu, že počty sťahovaní klesajú.

13.4.2019
Zdroj: gsmarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+