MojAndroid

Spotify patril v minulom roku k najpopulárnejším online hudobným prehrávačom, ktorý zaznamenal už viac ako 10-miliónov predplatiteľov. Spoločnosť v minulom roku pokračovala vo vylepšovaní svojej služby a predstavila niekoľko vylepšení svojej aplikácie pre mobily. Aj napriek tomu však Spotify z nej v priebehu minulého roka odstránil funkciu, ktorá mnohým používateľom chýbala. Bola ňou možnosť prehrávania 30 sekundových ukážok skladieb v sekcii Discovery. Spotify po roku však prichádza s novým riešením, ktoré nazýva Touch Preview.

Nejde pritom o samostatnú sekciu alebo nový algoritmus pre vyhľadávanie hudby, ktorá by vás mohla zaujímať, ale skôr o nové používateľské prostredie. Zmena sa pritom netýka len sekcie Discovery, 30 sekundové ukážky budete môcť totižto spustiť naprieč celou aplikáciou, či už budete prezerať albumy, prehľadávať žánre alebo hľadať piesne vo vašich vlastných playlistoch. Všetko čo stačí urobiť je podržať prst – Spotify automaticky aktivuje 30 sekundovú ukážku, z ktorej zistíte, či sa vám pieseň páči alebo nie.

To však nie je všetko. Po aktivovaní Touch Preview je možné prst presúvať po obrazovke na ďalšiu skladbu a tá okamžite začne hrať svoju 30 sekundovú ukážku. Každý štvorec obsahuje informácie o názve skladby a skladateľovi. Navyše, prechod medzi piesňami je vďaka efektu stíšenia, tzv. fade, plynulý. Ak prstom zájdete až k okraju displeja, tak sa aktivuje skrolovanie. Rovnako funguje Touch Preview aj po kliknutí na obaly albumov a playlistov.

Za zmienku stojí tiež možnosť skladbu uložiť alebo zaradiť do poradovníka. Ak sa vám po vypočutí ukážky bude skladba páčiť, môžete ju teda posunom prsta doľava uložiť do playlistu obľúbených, prípadne opačným pohybom zaradiť do spomínaného poradovníka. Celý systém je veľmi jednoduchý a intuitívny na ovládanie, čo nepochybne ocenia všetci používatelia Spotify. Nový Touch Preview je momentálne dostupný pre majiteľov iPhonov. Na ostatné platformy sa má dostať už čoskoro.

spotify-touch-preview-6088.0

Zdroj: verge

23.1.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+