MojAndroid

Služba pre streamovanie hudby Spotify, za ktorou stojí švédska spoločnosť Spotify AB už tvorí 18% streamovanej hudby. Spoločnosť chce ale získať ďalších nielen platených používateľov a ďalej vylepšuje svoj produkt. Posledným vylepšením si teraz prešla free verzia aplikácie Spotify a zmenila svoje grafické rozhranie ešte skôr ako platená verzia Spotify Premium. Dôvodom bude asi to, že väčšina používateľov zatiaľ používa Spotify zdarma a spoločnosť si uvedomuje, že Spotify Free je prvým krokom ako nalákať používateľov na platenú verziu Spotify Premium. Pokiaľ ich nezaujme bezplatná verzia, ťažko prejdú na platenú.

Náš tip
Spotify: 2 milióny používateľov má nelegálny pirátsky účet bez reklám

Čo všetko sa zmenilo?

Miesto piatich tabov sú na spodku obrazovky štyri. Prvý je klasický Home tab, ktorý ukazuje naposledy hrané albumy respektíve playlisty a taktiež službou odporúčanú hudbu pre vás na základe vašich predošlých vyhľadávaní. Search tab ako viete slúži na vyhľadávanie skladieb a interpretov. Zároveň ponúka rôzne hudobné kategórie. Your Library tab je vaša knižnica rozdelená 4 kategórie – vaše playlisty, rozdelenie vašej hudby podľa interpretov a albumov a taktiež vaše podcasty. Posledný tab slúži len na aktivovanie Premium verzie. Zmenou prešla aj obrazovka ovládania prehrávania, ktorá mení farebný motív podľa coveru prehrávanej skladby. To samozrejme nie sú jediné zmeny. Pokiaľ ste nikdy neskúsili bezplatnú verziu služby Spotify a jej aplikáciu, možno je práve teraz vhodný čas.

28.4.2018
Zdroj: AndroidCentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+