MojAndroid

Viete si predstaviť fakt, že by ste svoj Linux-ový alebo Windows-ácky počítač vymenili za počítač, so všetkým, čo k tomu patrí, a bol by postavený na operačnom systéme Android?

Najnovší ARM počítač od spoločnosti VIA vám túto predstavu môže splniť, navyše, nebude vás to ani veľmi veľa stáť. ARM PC od spoločnosti VIA je postavený na základnej doske Neo-ITX a poskytne vám rýchly spôsob zálohy, ak vám zlyhá hardvér na vašom klasickom počítači.

Za 49 amerických dolárov (38,64 €) dostane slušný hardvér v podobe 800 MHz procesora ARM11, 512 MB DDR3 RAM pamäte, 2 GB flash disku a grafiku, ktorá vám prehrá video s rozlíšením 720p. Výbavu portov rozširujú Ethernet port, 4 USB porty, slot pre microSD karty a Audio-out/Mic-in, HDMI port a VGA port na pripojenie displeja.

Odradiť vás môže hádam asi len softvér, ktorý je na tomto Android počítači. Je to Gingerbread Android 2.3.

Viac informácií o tomto Android PC od spoločnosti VIA sa môžete dozvedieť v nasledujúcom videu:

Zdroj, foto: APC, Androidauthority

23.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+