MojAndroid

Spoločnosť Swellpro spustila novú kampaň na portáli Kickstarter. Jej predmetom je dron s názvom Splash Drone 3, ktorý sa od konkurencie výrazne líši. Hoci dokáže lietať, jeho úlohou je najmä vznášať sa nad vodou či plávať. Hoci to nedokáže tak ako čln, voda mu nerobí žiaden problém. Je totiž plne vodotesný a na vode sa dokáže aj vznášať.

Na ryby aj na výlet

To prináša celý rad zaujímavých využití. V prvom rade môže ísť o zaujímavý nástroj na filmovanie zážitkov pri vode, či už ide o rybačku, dovolenku alebo výlet loďou. V portfóliu výrobcu ide o nástupcu drona, ktorý bol predstavený pred dvomi rokmi. Novinka ale ponúka novú 4K kameru a nový mechanizmus stabilizácie. Novinkou sú aj silnejšie motory a vylepšený ovládač.

K dispozícii budú dva modely dronu – Auto, ktorý bude možné ovládať mobilnou aplikáciou a ktorý ponúkne funkciu “nasleduj ma”. Vďaka tomu ide o ideálneho partnera na dovolenky pri mori alebo kdekoľvek, kde je voda a kde v nej aj trávite čas. Druhým modelom je Fisherman, ktorý je určený skôr pre rybárov. Má síce zafixovanú kameru, no zároveň zvládne preniesť náklad s hmotnosťou vyše 1 kg, ktorý dokáže spustiť na danom mieste. To môže byť ideálna pomoc pri kŕmení rýb, zanášaní návnady či v horšom prípade môže dron priniesť záchrannú vestu topiacej sa osobe.

Splash Drone 3: Drahá záležitosť

Oba drony ale majú relatívne vysokú cenovku. Kým model Fisherman bude stáť 1 149 USD, model Auto vás vyjde na 1 399 USD. V oboch prípadoch ide o ceny, za ktoré si teraz môžete zariadenia predobjednať na portáli Kickstarter. Ich reálna cena bude ešte vyššia. Ide tak o skutočne vysoké sumy, ktoré by ste za iných okolností zrejme nechceli zaplatiť za výrobok, ktorý ešte ani neexistuje. Spoločnosť SwellPro však reálne existuje a má bohatú históriu vo výrobe a predajoch dronov a aj dobrú reputáciu. Ak sa rozhodnete projekt podporiť a zariadenia si predobjednať, nebudete na ne ani veľmi dlho čakať. Doručenie modelu Auto by malo začať už v júli, kým model Fisherman by mal byť dostupný v auguste tohto roku.

Zdroj: Kickstarter via The Verge

26.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+