MojAndroid

Spoločnosť Sphero prichádza s novou robotickou loptou, ktorá je živšia a farebnejšia než staršie modely. Nový Sphero Bolt vyzerá takmer ako SPRK+, až kým nezačnú blikať LED diódy, ktoré sú usporiadané do mriežky 8×8. Tento “displej” dokáže zobrazovať rôzne dáta, smery či animácie, ktoré je možné naprogramovať pomocou aplikácie. Loptička obsahuje aj 360 stupňové infračervené pokrytie, takže ak ich máte viac, dokážu medzi sebou komunikovať.

Hračka za 150 €

Sphero Bolt je vybavený aj snímačom okolitého osvetlenia, ktorý je možné využiť na množstvo trikov. Pokiaľ chcete, aby sa Bolt začal správať šialene, keď ho umiestnite pod lampu, žiadny problém. Stačí to naprogramovať v aplikácii. Ďalej obsahuje kompas, takže jeho pohyb bude plynulejší a presnejší. Dokonca ho môžete využiť aj na určenie svetových strán. Na jedno nabitie teraz vydrží dvojnásobok až dve hodiny.  Jeho cena je približne 150 USD (130 €). Sphero Bolt je vodeodolný a komunikáciu pomocou Bluetooth zvláda až do vzdialenosti 100 metrov.

Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Nové Sphero Mini môžete ovládať aj pomocou výrazov tváre. Stojí 49,99 dolárov
12.9.2018
Zdroj: engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+