MojAndroid

Spoločnosť Sphero nie je na našich stránkach neznámym pojmom. Písali sme o nej v súvislosti so známymi inteligentnými hračkami Sphero Balls. Tie ste mali možnosť prezrieť si a zahrať sa s nimi aj na našich Orange Android Roadshow. Pred časom sme vám priniesli tiež recenziu zaujímavého droniku Sphero BB8, ktorého poznáte v origináli z Hviezdnych vojen. Nuž a Sphero momentálne prináša aj menšiu hračku Sphero Mini.

Podobne, ako pred tým, stretneme sa s ovládaním cez dedikovanú aplikáciu. Zaujímavou novinkou je však ovládanie aj pomocou výrazov tváre a tiež niekoľko interaktívnych hier. Sphero myslelo aj na tvorivo-náučnú stránku a poskytuje dokonca možnosť programovania hračky cez JavaScript.

Inteligentné hračky Sphero Mini sú tu s vymeniteľnými krytmi a poskytujú rôzne farebné variácie. Prichádzajú so vstavanou batériou, ktorá má vydržať 45 minút hrania a nabíja sa pomocou microUSB rozhrania. Cena Sphero Mini je 49,99 dolárov.

Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

Sphero predstavil aj verziu SPRK+, ktorá je určená ešte viac na edukačné účely. Má širší dosah Bluetooth ako Mini verzia, je väčšia a jej povrch je odolný voči škrabancom. Táto srandička však aj niečo stojí, presnejšie 129 dolárov.

Zdroj: androidpolice.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+