MojAndroid
Matúš Kapusta 15.10.2016

Keď sa povie slovenská alebo česká hra, mnohí z nás si predstavia jednoduchšie tituly, ktoré zvyčajne nekonkurujú tým najlepším na trhu. To ale nie je prípad veľmi zaujímavej a skutočne prepracovanej hry Space Merchants: Arena od štúdia Playito, ktorá patrí skutočne medzi veľmi vydarené. Ide o akčnú online multiplayer hru, ktorá sa odohráva vo vzdialenej budúcnosti vo vesmíre. Vašou úlohou je tu zostreliť nepriateľské lode a zostať nažive čo najdlhšie.

Ako názov napovedá, hra sa odohráva v arénach. To sú jednoducho vytvorené miestnosti, do ktorých sa môžu prihlasovať hráči a bojovať proti iným reálnym hráčom po celom svete. Hra funguje veľmi dobre aj s pomalším internetovým pripojením, čo sme mali možnosť vyskúšať si na vlastnej koži. Nezaznamenali sme absolútne žiadne zaváhania a ocenili sme aj fantastickú grafiku. Vesmírny svet je tu veľmi pekne spracovaný a oceníte aj pekné bojové lode, ktoré budete mať k dispozícii. Samozrejme, najskôr pôjde o jednoduchšie lode, no neskôr si budete môcť kúpiť aj lepšie, ktoré v boji vydržia viac.

Ovládanie nie je vôbec komplikované. Dvomi tlačidlami ovládate rýchlosť vašej lode a virtuálnym joystickom zasa jej pohyb. Vzhľadom na to, že sa pohybujete v 3D priestore, si budete musieť zvyknúť na manévrovacie schopnosti stíhačky. Nám sa hralo najlepšie, keď sme stáli na mieste a iba sme sa snažili zasiahnuť nepriateľov. V tom nám pomáhalo posledné virtuálne tlačidlo určené na strieľanie.

Hrateľnosť je na veľmi dobrej úrovni, aj keď ide o pomerne náročnú hru. Zasiahnuť súpera nie je vôbec jednoduché a pre úplné zničenie aj tej najzákladnejšej lode budete musieť trafiť aj viac ako desaťkrát. Aréna pritom funguje na princípe Death Match – ak zomriete, budete automaticky oživení. Jedno kolo trvá 5 minút a po jeho skončení sa vyhodnotí tabuľka najlepších hráčov na základe pomeru zabití, asistencií pri zabití a úmrtí. Takto postupne zbierate skúsenosti a tiež sa snažíte umiestniť čo najvyššie v globálnej tabuľke najlepších hráčov. Za pozbierané body a skúsenosti je možné vylepšiť si loď a byť tak v ďalšej bitke aktívnejší.

V súčasnosti v hre Space Merchants: Arena naraz nájdete maximálne desať hráčov, keďže ide o novú hru závislú na hráčoch. Aj tak sa ale môžete dobre zabaviť. S narastajúcou hráčskou základňou ale využijete aj ďalší herný mód, ktorým je tímová bitka. Môžete si zahrať 1 v 1 až 4 v 4 na niekoľkých mapách. Na základnej mape iba zabíjate súperov, na ďalších nájdete špeciálne objekty, ktoré buď musíte obsadiť alebo ukradnúť a váš tím za to získa bonusové body. Hra je premyslená skutočne veľmi dobre a vieme si predstaviť, že by sme pri nej strávili aj celé hodiny. Veľmi zaujímavé tiež je, že hra je už teraz multiplatformová a okrem zariadení s Androidom a iOS si ju môžete zahrať aj vo vašom prehliadači na tomto odkaze. Tu je ovládanie výrazne jednoduchšie, no mobilná verzia hry je ideálna na cesty a do situácií, keď sa potrebujete v priebehu niekoľkých minút odreagovať. V obchode Play je k dispozícii v základnej sume za 1,99 EUR. Táto cena aj teraz platí pre celý svet, no na Slovensku a v Čechách si môžete hru kúpiť v špeciálnej štartovacej akcii iba za 0,99 EUR. Vynikajúce na tom je, že v hre nenájdete žiadne mikrotransakcie, a to aj napriek tomu, že by sa sem veľmi hodili. Za to vývojárov veľmi chválime a určite vám odporúčame hru vyskúšať.

Verzia: 1.261
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.261
Aktuálna cena: Zdarma

15.10.2016
  • Rowstyle

    Ja dodam par tipov:
    – Ked vlezete do hangaru hned si kliknite na tlacitko Switch Arena, hodi vas to do global areny kde su stale nejaky hraci.
    – ak nehrate na tabete ale na fone tak si v setting -> graphics zakliknite Bigger game GUI, herne gui bude vacsie a bude sa vam lahsie ovladat.
    – v setting -> language sa da nastavit aj cestina a slovencina

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+