MojAndroid

Spoločnosť Sony má už dlhoročnú tradíciu v mobilnom, ale aj v iných technologických priemysloch. Posledný štvrťrok minulého roku bol pre spoločnosť veľmi úspešný, no napriek skvelým finančným výsledkom majú predstavitelia firmy na čele vrásky. Tie im spôsobujú nedostatočné výsledky mobilnej divízie.

Sony dosiahlo v poslednom štvrťroku minulého roku obrat 21,5 miliardy dolárov s prevádzkovým ziskom 1,69 miliardy. Čistý zisk pritom predstavoval jednu miliardu dolárov, čo je o 33 percent viac ako v predchádzajúcom štvrťroku. Pod tieto dobré výsledky sa ale podpísala najmä divízia PlayStation, ktorá zaznamenala nárast predajov o 10,5 % a na celkovom obrate sa podielala slušnou sumou 4,89 miliardy. Sony Pictures zasa prispelo sumou 2,18 miliardy, čo predstavuje medziročný nárast o 26,9 %.

Sony Xperia Z5

Obrat mobilnej divíte ale klesol o 14,7 % na úroveň 3,2 miliardy USD. Spoločnosť uvádza, že pokles obratov pramenil zo strategického rozhodnutia, na základe ktorého sa spoločnosť rozhodla nepretláčať množstvo predaných kusov na úkor kvality. Oddelenie spoločnosti zodpovedné za predaj senzorov fotoaparátov tiež zaznamenalo pokles, čo Sony odôvodňuje poklesom predajov digitálnych fotoaparátov a kamier. Celkovo tak má výrobca za sebou pomerne dobré obdobie, no v niektorých odvetviach má množstvo priestoru na zlepšenie. Uvidíme, či očakávanú zmenu v mobilnej divízii prinesie už ďalšia vlajková loď spoločnosti.

Zdroj: Sony via Android Central

29.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+