MojAndroid

Viacerí výrobcovia elektroniky ostávajú po minulotýždňových silných zemetraseniach v Japonsku v núdzovom režime. Gigant Sony informoval, že fabrika na výrobu fotografických snímačov do smartfónov, ostane zatvorená niekoľko najbližších dní dovtedy, dokým sa spoločnosti nepodarí zistiť všetky škody. Výrobu sa snaží presmerovať do továrne v Kumamoto južnejšie na ostrove Kyushu. Viacero ďalších fabrík momentálne vyrába len v obmedzených množstvách.

Sony je dnes jedným z najväčších výrobcov a dodávateľov CMOS senzorov pre fotoaparáty nielen v mobiloch. V celosvetovom merítku je zodpovedný za výrobu až 40% všetkých foto-snímačov. O ich nedostatok a obmedzenie výroby vlajkových lodí niektorých výrobcov sa však zatiaľ báť nemusíme. Ako uviedol hovorca spoločnosti, Sony má momentálne dostatočné zásoby, ktoré by mali pokryť výpadok vo výrobe. “Stále prebieha kontrola a hľadanie škôd, ktoré by vo fabrikách mohli predstavovať potenciálne riziko.” Ak by sa zistili väčšie poškodenia v továrňach, ktoré fungujú 24 hodín denne, mohlo by to ale pre veľkých výrobcov smartfónov predstavovať riziko. Na dodávky senzorov od Sony sa spoliehajú napríklad aj giganti, ako Samsung a Apple.

Zemetrasenie poškodilo aj fabriky ďalších výrobcov elektroniky a automobilov. Vo viacerých výrobných halách zastavili výrobu aj svetoznáme automobilky Honda, Toyota a Nissan.

Zdroj: reuters

 

 

 

18.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+