MojAndroid
Ondrej Ličko 25.2.2015

Spoločnosť Sony si na blížiacu sa výstavu MWC v Barcelone pripravuje niekoľko zaujímavých noviniek. Vďaka úniku v ich aplikácii Sony Lounge vieme, že medzi nimi bude aj tabletová novinka Sony Xperia Z4 Tablet. V spomínanej aplikácii unikla prvá fotografia aj popis produktu, ktorý prezrádza, že nový tablet prinesie 2K displej, „najnovší ultra rýchly procesor“ či „priemyselne najlepšiu technológiu batérie“. Dátum na uniknutom obrázku hovorí o tom, že tento tablet bude predstavený 3. marca 2015. Keďže na MWC nebudeme osobne chýbať, budeme vás o tejto novinke informovať priamo z miesta diania.

Xperia-Z4-Tablet_2-315x560

Pokiaľ sa na správu pozrieme z nadhľadu, tak zisťujeme, že by malo ísť o nástupcu populárneho tabletu Sony Xperia Z3 Tablet Compact, nakoľko je tlačidlo vypínania umiestnené v pravom boku. Očakávame teda, že tento tablet príde s uhlopriečkou displeja niekde okolo 8 palcov a ponúkne aj vodeodolnosť. Viac sa však dozvieme až na výstave MWC, ktorá sa bude konať už budúci týždeň.

Zdroj: XperiaBlog

25.2.2015
 • Sxe

  To bude 10″. Nástupca Xperia Z2 Tablet. Už len podľa názvu a aj logiky. Z3 Tablet Compact je tu chvíľu a Sony nevydáva veľa tabletov. Vlastne doteraz iba tri. Fotka podľa mňa iba trochu klame :-).

  • JaroB

   No pokiaľ by sme to mali brať logicky tak na fotke je fakt nejaký menší na základe toho vypínacieho tlačidla a hlasitosti…ale má to byť 10″ tablet …uvidíme …nechajme sa prekvapiť :)

   • Sxe

    Podľa mňa to skresluje. Ta horná hrana na fotke je v skutočnosti dlhšia ako strana na ktorej sú tlačítka. Len perspektívne to skresluje. A podľa mňa to bol zámer Sony :-). Ale už veľmi špekulujem :-D.

  • robo

   neboli 4? Tablet S, Tablet Z, Tablet Z2 a Tablet Z3 Compact?
   asi to bude 10 palec, no ja skor cakam na Z4 Dual

   • Sxe

    Máš pravdu. Zabudol som na prvé Z-ko :-).

 • Ja neviem kto som

  Dufam ze predstavia aj z4 a z4c

  • Adam Beňko

   Naco ? Vsak tu mame Z3.

+