MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Dlhý SoT a výborné šetriace režimy

Sony sa snažilo maximalizovať využitie priestoru v menšej konštrukcii a do zariadenia vložilo batériu s kapacitou 2700 mAh. To je hodnota, ktorú dnes ponúkajú batérie oveľa väčších zariadení. Aj vďaka menšiemu displeju s HD rozlíšením sa výdrž batérie pohybuje v nadpriemerných hodnotách. Hovoríme o 4-hodinovom SoT (screen-on time), či o pohodlnom používaní aj na úrovni 2-3 dní. A to aj vďaka výborným šetriacim režimom.

Reč je o režimoch Stamina Ultra Stamina. Tie dokážu obmedziť funkcie zariadenia ako výkon, jas, pripojenia, či vibrácie. Extrémnejší režim Ultra Stamina dokonca zmení aj vzhľad systému. Všetky funkcie zariadenia zhromaždí na ploche, čím používateľovi naznačí, čo všetko môže počas šetrenia batérie používať. Podobné šetrenie batérie ponúkajú aj zariadenia Samsung. Vďaka šetriacim režimom dokážete predĺžiť výdrž batérie v Xperii XZ1 Compact aj o niekoľko desiatok hodín.

Hodnotenie: Sony Xperia XZ1 Compact

Nová Sony Xperia XZ1 Compact rúca mýty o tom, že malé zariadenia musia byť už z princípu menej výkonné. Novinka z Japonska ponúka parametre porovnateľné s vlajkovými loďami iných výrobcov, pričom ich ukrýva v naozaj kompaktnom tele. To je však vyrobené z kvalitných materiálov, a tak pôsobí pomerne luxusne. A luxusná je aj cenovka tohto zariadenia. Tá je pre slovenský maloobchod stanovená na sumu 599 EUR.

sony xperia xz1 compact

Áno, za túto sumu si vieme predstaviť aj iné zariadenie, možno s ešte lepšími parametrami. To však nie je argument, ktorý by bol v tomto prípade rozhodujúci. Potenciálni záujemcovia o toto zariadenie budú totižto vyznávači už takmer zaniknutého klubu “kompaktných” zariadení s displejom do 5 palcov. A práve tí sa sťažovali, že dnes neexistuje plnohodnotný Android s výkonom vlajkových lodí a displejom tejto veľkosti. Sony ich prianie vypočulo a teraz je rad na nich. Kto z vás si kúpi kompaktný model od Sony? :-)

Plusy

+ kompaktné rozmery (pre istú cieľovú skupinu)

+ vysoký výkon

+ najnovší Android 8.0 Oreo

+ možnosti úpravy zvuku

+ fotoaparát s podporou 960 FPS slow-motion videa

+ výdrž batérie

Mínusy

– stále “iba” HD rozlíšenie displeja

– vyššia cena

– nepohodlnosť vyplývajúca z menšieho displeja (subjektívne)

[taq_review]

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
27.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+