MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

BATÉRIA | Pracovný deň zvládne s prehľadom

Po stránke batérie obsahuje zariadenie akumulátor s celkovou kapacitou 3300 mAh. Táto hodnota v kombinácií s úsporným hardvérom ponúkne veľmi dobrú výdrž na jedno nabitie. Smartfón nemá problém zvládnuť jeden plnohodnotný pracovný deň a k večeru ukazuje stále ešte približne 30% batérie ako rezervu pre nejaký ten nečakaný výlet do mesta.

Náročné používanie v tomto prípade zahŕňalo aktívne využívanie sociálnych sietí, hodinové telefonovanie, hodinové hranie Android hier či hodinové sledovanie YouTube videí. Zariadenie si tak za výslednú výdrž na jedno nabitie rozhodne pochvalu zaslúži.

ZÁVEREČNÉ HODNOTENIE | Cena a dostupnosť

Smartfón Sony Xperia XA2 smeruje do vyššej strednej triedy. Nasvedčuje tomu nielen výbava zariadenia, ale aj cena. Zariadenie je možné zakúpiť oficiálne v slovenskej distribúcii vo vybraných e-shopoch za sumu približne 330 – 350 eur. V tejto cenovej kategórii už nemôžeme hovoriť o vyslovene lacnom zariadení, Sony však má čo ponúknuť.

Nejde tak o zariadenie len pre skalných fanúšikov tohto japonského výrobcu. Medzi výhody patrí rozhodne zadný fotoaparát s mnohými funkciami a výslednou kvalitou fotografie, optimalizovaný softvér a kvalitne spracovaný hardvér. Zamrzí jemne pomalší senzor odtlačkov prstov a plastové prevedenie zadnej steny, ktoré pôsobí trochu lacno.

8

Sony Xperia XA2

Smartfón Sony Xperia XA2 smeruje do vyššej strednej triedy. Nasvedčuje tomu nielen výbava zariadenia, ale aj cena. Nejde tak o zariadenie len pre skalných fanúšikov tohto japonského výrobcu. Medzi výhody patrí rozhodne zadný fotoaparát s mnohými funkciami a výslednou kvalitou fotografie, optimalizovaný softvér a kvalitne spracovaný hardvér. Zamrzí jemne pomalší senzor odtlačkov prstov a plastové prevedenie zadnej steny, ktoré pôsobí trochu lacno.zobraziť celú recenziu
80 %
Konštrukcia a dizajn
80 %
Displej
70 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
70 %
Cena
90 %
Fotoaparát

  • Fotoaparát
  • Optimalizovaný softvér
  • Hardvérová spúšť fotoaparátu
  • Softvérové doplnky od Sony

  • Pomalší skener odtlačkov prstov
  • Trochu vyššia cena vzhľadom k výbave
1.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+