MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

OPERAČNÝ SYSTÉM | Android 8.0.0 Oreo

Zariadenie prichádza na trh spolu s najnovším operačným systémom vo verzii Android 8.0.0 Oreo. Áno, Google už uvoľnil aj verziu 8.1, vo všeobecnosti je však výrobcu za výber aktuálnej verzie potrebné pochváliť. Smartfón prichádza s kódovým označením H3113 a obsahuje tiež januárovú bezpečnostnú aktualizáciu systému Android. V tomto prípade trochu chýba februárový alebo marcový bezpečnostný balíček.

Napriek tomu je operačný systém upravený len minimálne a hoci grafické zmeny sú badateľné, nový Android však v tomto prípade nie je vôbec na škodu. Doplnky z dielne japonského výrobcu sú vítaným bonusom a obohacujú tak funkcionalitu samotného operačného systému Android.

NADSTAVBA OD VÝROBCU | Jemné grafické a funkčné zmeny od Sony

Grafická nadstavba privíta používateľa už na uzamknutej obrazovke, kde nechýba veľký widget s aktuálnym dátumom a časom (je možné vybrať si z viacerých verzií). Nechýbajú základné informácie v hornej lište a rýchle skratky pre hlasové vyhľadávanie či spustenie fotoaparátu.

Po odomknutí vás privíta domáca obrazovka s ďalším šikovným widgetom a ikonkami na základné aplikácie. Nechýba možnosť jej prispôsobenia, veľkosti, prechodov či vytvorenia ďalších obrazoviek. Na úplne ľavej obrazovke sa následne nachádzajú karty Google Now. Spodný riadok obsahuje tiež tlačidlo pre vstup do menu s aplikáciami. Je však možné zobraziť ho aj gestom potiahnutia dole. Potiahnutie nahor naopak spustí vyhľadávanie v rámci smartfónu.

Menu s aplikáciami ponúka takisto plochu pre vyhľadávanie, nechýba prispôsobenie a zoradenie podľa najpoužívanejších titulov alebo podľa abecedy. Tlačidlá pre ovládanie systému sú softvérové a nachádzajú sa v spodnej časti obrazovky. Sú inšpirované štandardnými tlačidlami od spoločnosti Google. Nechýba tiež možnosť zobrazenia dvoch aplikácií naraz alebo iné vylepšenia, typické pre systém Android Oreo.

Systém ako taký je veľmi dobre optimalizovaný a je tu rozhodne prítomná akási harmónia medzi hardvérom a softvérom. Počas používania som nezaznamenal žiadne vážnejšie zaváhania a zariadenie je tak po softvérovej stránke naozaj kvalitným zástupcom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

1.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+