MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria, Cena a dostupnosť, Záverečné hodnotenie

Výdrž na batériu

Smartfón obsahuje batériu s kapacitou 2700 mAh. To môže byť v súčasnosti považované za ľahko podpriemernú hodnotu aj vzhľadom na rozmery smartfónu a veľkosť displeja. Napriek tomu výrobca odviedol skutočne skvelú prácu po stránke optimalizácie prostredia a smartfón s vami pohodlne vydrží jeden pracovný deň. Štandardné používanie v našom prípade zahŕňalo synchronizáciu troch mailových klientov, používanie asi piatich desiatok aplikácií, občasné hranie hier a tiež približne 30 minút telefonovania.

Batéria nesklamala a hoci neskoro večer ponúkala už len pár percent, bola spoľahlivým spoločníkom počas celého dňa. Pri vyššej záťaži ako dlhodobé sledovanie YouTube videí s maximálnym jasom displeja išla pochopiteľne výdrž batérie rapídne dole a nabíjačku bolo nutné vyhľadať už popoludní. Vzhľadom na parametre smartfónu však môžeme považovať výdrž smartfónu za uspokojivú a spĺňa aktuálny pomyselný priemer jedného pracovného dňa.

Cena a dostupnosť

Tento smartfón si môžete zakúpiť v slovenských e-shopoch už za sumu približne 360 eur. V kamenných predajniach sa cena pohybuje na úrovni 389 eur. To je vzhľadom k výbave smartfónu trochu vyššia hodnota. Zázemie značky Sony a kvalita ponúkaných služieb je však silným argumentom, prečo sa najmä fanúšikom značky Sony oplatí za model Sony Xperia XA1 Ultra priplatiť.

Záverečné hodnotenie

Model Sony Xperia XA1 Ultra rozhodne nie je smartfónom pre každého. Je tomu tak najmä nadpriemernými rozmermi a tiež veľkým 6″ IPS displejom. Ak však máte radi veľké smartfóny a nevadí vám nutnosť plnohodnotného ovládania dvoma rukami, môžete tu nájsť svoj budúci smartfón. V danej cenovej kategórií je však možné zakúpiť aj smartfóny s lepšími parametrami po stránke batérie či výkonu a hlavne s čítačkou odtlačkov prstov pre zabezpečenie, ktorá danému modelu chýba. Naopak za túto cenu získate skvelé fotoaparáty (predný a tiež zadný fotoaparát). Používatelia zvyknutí na prostredie a ovládacie prvky spoločnosti Sony si tak budú musieť za tieto benefity oproti konkurencii ľahko priplatiť.

Plusy

  • silný predný fotoaparát
  • spoľahlivé a aktuálne prostredie od výrobcu
  • rýchlosť systému
  • displej

Mínusy

  • absencia čítačky odtlačkov prstov
  • štandardná kvalita videa
  • vyššia cena
26.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+