MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej a multimédiá

Sony ostalo verné menšiemu displeju s uhlopriečkou 5 palcov. Rozlíšenie sa nemení a ostáva stále na úrovni Full HD. Hoci sa zdá, že displej nebude na Xperii X nijako zaujímavý, musím povedať, že už na prvý pohľad sa mi zapáčil farebnou vernosťou, výbornými pozorovacími uhlami, ako aj skvelou čitateľnosťou na priamom slnku – displej dosahuje nadpriemerné hodnoty jasu. K dispozícii sú aj režimy zlepšujúce kvalitu obrazu – X-Reality for mobile a Režim superjasných obrázkov. Obidva v konečnom dôsledku majú na svedomí zlepšenie kvality obrazu fotografií a videa. Samozrejme, k dispozícii sú aj ďalšie nastavenia a funkcie, vrátane možnosti zapnutia režimu pre ovládanie zariadenia v rukaviciach a nastavenia vyváženia bielej farby.

Sony samozrejme v zariadení použil aj dvojicu predných reproduktorov, ktoré už poznáme aj z predchádzajúcich zetkových zariadení. Hrajú kvalitne a bez skreslenia, hlasitosť by ale mohla byť o niečo vyššia. Čo sa týka možností nastavenia zvuku, tak tu Sony už tradične ponúka bohaté možnosti a niekoľko efektov. K dispozícii máte Digital Sound Enhancement Engine (DSEE HX) pre získanie maxima najmä z menej kvalitných skladieb, či High-res audio, ktoré znižuje skreslenie a šum v širšom frekvenčnom spektre a zabezpečuje presnú a detailnú reprodukciu vysokých tónov. Nechýba ani vlastný ekvalizér fungujúci naprieč celým systémom. Ten ponúka niekoľko prednastavených profilov, ako aj možnosť nastavenia vlastných hodnôt. Basy zvýrazníte pomocou špeciálneho filtra Clear Bass a zvuk môžete pri počúvaní cez slúchadlá vylepšiť aj priestorovým efektom. Z ďalších funkcií spomenieme dynamický normalizér pre vyrovnávanie rozdielov v hlasitosti hraných skladieb a efekt S-Force Surround pre virtuálny 3D zvuk.

Spolu s telefónom získate aj prístup k ekosystému aplikácií Sony. O prehrávanie multimédií sa stará klasická trojica titulov – Hudba, Album a Video. Hudobný prehrávač ponúka štandardnú výbavu. Podporuje vytváranie playlistov, kategorizáciu podľa viacerých kritérií, časovač vypnutia a fungovať môže aj ako server médií. Album fotografií už tiež veľmi dobre poznáte. Fotografie sa v ňom zobrazujú vo forme mriežky, ktorej veľkosť nastavujete gestom pinch-to-zoom. Samozrejmosťou je kategorizácia fotografií podľa miesta ich vytvorenia, obľúbenosti, priečinkov alebo použitých efektov fotoaparátu. Sony integroval aj galérie zo sociálnych sietí Facebook, Google Fotky a Flickr.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

13.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+