MojAndroid

Značka Walkman je späť. Od jej príchodu na trh v roku 1979 sa toho veľa zmenilo. Od výroby kazetových zariadení prešla až na vývoj prémiových MP3 prehrávačov s Androidom. Spoločnosť Sony teraz odhalila nástupcov modelov NW-WM1A a NW-WMZ, ktoré dostali rovnako ľahko zapamätateľné označenia NW-WM1AM2 a NW-WM1ZM2. Novinku priniesol portál Phone Arena.

Sony NW-WM1ZM2
Sony NW-WM1ZM2 | Zdroj: Sony.sk

Oba modely ponúkajú 5″ displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, pričom lacnejší z nich disponuje 128 GB vnútorným úložiskom a ten drahší 256 GB. Samozrejmosťou je aj podpora microSD kariet. Zvládnu až 40 hodín nepretržitého počúvania, pričom z nuly na sto sa nabijú za 4 a pol hodiny.

Po softvérovej stránke nás čaká výrazne upravená nadstavba systému Android 11, vďaka čomu prehrávače ponúkajú podporu všetkých známych hudobných služieb. O konektivitu sa postarajú technológie Wi-Fi, Bluetooth a USB-C.

Pre audiofilov dokonalé

To je však len začiatok. Sony týmito zariadeniami mierilo na skutočných audiofilov, čiže sú nabité množstvom audio technológií. Na začiatok tu máme zosilňovač vyvinutý špeciálne pre Walkmany, S-Master HX. Oba prehrávače taktiež podporujú 384 kHz/32-bit PCM zvuk, 11,2 MHz DSD (Direct Stream Digital) audio, formát FLAC, technológiu DSEE Ultimate a formát MQA používaný službou Tidal.

Model NW-WM1ZM2 disponuje aj prémiovým káblom Kimber Kable, zatiaľ čo NW-WM1AM2 ponúka kábel z bezkyslíkovej medi s nízkym odporom, ktorý zabezpečuje nízke skreslenie zvuku. O pripojenie k bezdrôtovým slúchadlám sa postará Bluetooth 5.0 s podporou kodeku LDAC.

Pre dosiahnutie čo najlepšej kvality zvuku bolo dbané aj na použité materiály a celkové spracovanie. Lacnejší NW-WM1AM2 je vyrobený z hliníka a jeho brat NW-WM1ZM2 má konštrukciu vyrobenú z bezkyslíkatej medi a čistého zlata.

Cena a dostupnosť

Prehrávače sa odlišujú aj cenou, obe sa však ani zďaleka neradia medzi cenovo dostupné zariadenia. Lacnejší hliníkový model sa bude v Európe predávať za 1 399 eur a jeho prémiovejší brat za 3 699 eur. Zatiaľ sa nedajú kúpiť ani predobjednať, no oficiálne by mali byť dostupné od apríla.

Náš tip
Okamžité platby: Tatra banka a Raiffeisen zvýšili nízke limity
11.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+