MojAndroid

Ako sme vás prednedávnom informovali, Jean-Baptiste Queru (JBQ), technický vedúci pre Google Android Open-Source Project (AOSP), otvoril projekt na vytvorenie AOSP pre zariadenie Sony Xperia S (LT26i). Spoločnosť Sony AOSP projekt na vytvorenie Vanilla Androidu pre svoju doterajšiu vlajkovú loď rýchlo potvrdila a včera uvoľnila aj potrebné binárne súbory na jeho začatie. Súbory obsahujú prevažne kód grafického firmvéru, ktorý by nemal byť verejne prístupný, no na pokračovanie projektu má jeho uvoľnenie zásadný vplyv. Sony tento kód uvoľnilo s tým, že “prinesie inováciu pre toto zariadenie”. S danými súbormi by mala byť prvá verzia AOSP ROM-ky schopná na-boot-ovať systém a načítať domácu obrazovku.

Binárne súbory, rozumej textový zdrojový kód, sú dostupné na Sony stránke pre developerov a stiahnuť si ich môže, po odsúhlasení licenčnej zmluvy, každý. Nadšencov alternatívnych ROM však nepotešíme, nakoľko sú tieto údaje určené len profesionálom, ktorí príchod stabilnej AOSP ROM pre Xperiu S ešte ani nedokážu odhadnúť. Určite im to bude trvať celé mesiace, no veríme, že na konci bude celé to čakanie stáť za to. Dovtedy budeme dianie okolo AOSP projektu Xperie S pozorne sledovať a prinesieme vám všetky novinky ohľadom tohto projektu.

Zdroj: developer.sonymobile.com

4.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+