MojAndroid

V poslednom čase sa zvyšujú počty megapixlov, počet jadier, zvyšuje sa pamäť. Preteky v jadrách v smartfónoch sú v plnom prúde. Najnovším trendom sú štyri jadrá v procesoroch, aj keď testy ukazujú, že nie vždy vysoký počet jadier v procesoroch zabezpečia aj výkon.

 Stephena Sneeden, manažér produktového marketingu pre Sony Mobile je o tom presvedčený pravdepodobne tiež. O vstupe spoločnosti Sony do sveta štvorjadrových procesorov v smartfónoch sa vyjadril:

„Chystáme sa vstúpiť do sveta štvorjadrových procesorov vtedy, keď budeme mať pocit, že výkon zodpovedá spotrebe. Zatiaľ nemáme pocit, že to tak je. V druhej polovici roka sa budeme venovať architektúre Cortex A15, pri ktorej máme pocit, že prekonáva súčasnú architektúru quad-core,“ a pokračoval: Uvidíte v roku 2013, aké bude hodnotenie výkonu štvorjadrových procesorov, ak nebude problém v kvalite a výkone a budú od toho závisieť aplikácie. Vtedy urobíme správny krok ku štvorjadrovým procesorom.“

Je dobré vedieť, že po zmene značky na Sony, sa bude spoločnosť zameriavať na kvalitu…

Zdroj: CNET

2.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+