MojAndroid

Spoločnosť Sony zverejnila svoje fiškálne výsledky pre druhý štvrťrok, za tri mesiace ukončené 30. septembra. Počas tohto obdobia sa spoločnosti podarilo predať celkovo 10 miliónov smartfónov Xperia, čo je mierny nárast v porovnaní s 9,6 mil. smartfónov v prvom štvrť roku 2013, no výrazný pokrok v porovnaní s 8,8 mil. v rovnakom období minulého roka (Q2 2012).

wpid-04_image

Týmto tempom by spoločnosť Sony mohla dosiahnuť svoj cieľ predať 42 miliónov smartfónov za celý fiškálny rok, končiaci 03. 2014. Sony tak očakáva silný predaj počas Vianoc a výborný štart na začiatku roka 2014. Aj napriek úspechom v mobilnej divízii, Sony Group ako celok znížil odhad zisku až o 40% z predpokladaných 50 miliárd jenov, na 40 miliárd jenov vďaka vznikajúcim problémom v divízií fotoaparátov a PC.

Zdroj: xperiablog

1.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+