MojAndroid

Bezdrôtové nabíjanie je v porovnaní s klasickým káblovým pripojením pohodlnejšie, no aby sme sa priblížilo k našej ideálnej predstave, táto technológia potrebuje určite vylepšiť. Už sme avizovali, že Samsung pracuje na jednom z obmedzení bezdrôtového nabíjania a tým je nutnosť pokladania smartfónu na nabíjaciu podložku. Nové informácie však odhaľujú, že aj spoločnosť Sony pracuje na vylepšení, ktoré by malo skrátiť dobu nabíjania o polovicu. Práce na takejto nabíjačke sú vraj takmer hotové, no na trh by sa mala dostať až niekedy v druhej polovici roka 2014.

Hirai-to-replace-Stringer-as-Sony-boss-Sony_Logo2

Nové nabíjacie zariadenie spĺňa medzinárodný štandard Qi a narozdiel od súčasnej generácie bezdrôtových nabíjačiek, riešenie od Sony používa 10-15 Wattov a dodáva dvojnásobné množstvo elektrickej energie, čím skracuje dobu nabíjania len na približne jednu hodinu. Podľa portálu Nikkei, ktorý je zdrojom informácií sa vedenia projektu ujala divízia integrovaných obvodov Sony. Táto už teraz plánuje integrovať do obvodov riadenia nabíjania novú technológiu, takže v budúcom roku môžeme očakávať jej podporu v najnovších Sony zariadeniach.

Samsung pracuje na bezdrôtovom nabíjaní magnetickou rezonanciou[/url]

Zdroj: phonearena

18.10.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+