MojAndroid

Spoločnosť Sony prezradila ešte minulý rok, že plánuje aktualizovať všetky svoje zariadenia série Z na nový Android 5.0 Lollipop. To sa týka aj niekoľkoročných modelov Xperia Z a Xperia Z Tablet. Majitelia týchto zariadení ostali po týchto správach určite milo prekvapení a Sony si takto spravilo veľmi dobré meno. Sony sa ale nevyjadrilo na adresu ostatných zariadení zo svojho portfólia a majiteľov týchto modelov nechalo poriadne dlho čakať.

Teraz ale predstavitelia vniesli trochu svetla aj k tejto otázke a zdá sa, že majiteľov zariadení nižších produktových radov nepotešili. Podľa všetkého dostanú nový Android iba zariadenia z radu Z a žiadne iné. To sa týka aj nedávno predstavených modelov z nižších radov, ako napríklad Sony Xperia E4 a mnohých ďalších. Pre majiteľov týchto zariadení to určite nie je dobrá správa a celkovo je to veľmi zaujímavý ťah od Sony.

04_Xperia-E4_black_design

Malou útechou pre majiteľov zariadení Sony zostáva fakt, že tieto informácie zatiaľ nie sú potvrdené na 100% a v budúcnosti by mohli nastať ešte nejaké zmeny. Všetky tieto novinky sme sa dozvedeli prevažne zo sociálnej siete Twitter, kde sa užívatelia snažili zistiť, kedy dostanú Lollipop pre svoje zariadenie a správcovia oficiálneho účtu Sony opakovane odpovedali, že nový Android dostanú iba zariadenie série Z.

Zdroj: Sony (Twitter 1, 2, 3) via pocketnow

7.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+