MojAndroid

Trendy sú nastavené jasne. Väčšina používateľov chce smartfón s poriadne veľkým displejom, na ktorom si dosýta užije multimediálny obsah, surfovanie po webe či sociálnych sieťach. Výrobcovia sa tomuto trendu samozrejme prispôsobujú. V snahe vyrobiť zariadenia s čo najväčším displejom sa predbiehajú v tom, ktorý poskytne najtenšie rámiky.

Sony v oblasti malých zariadení jednoznačne viedlo. Smartfóny, akými bola Sony Xperia Z1 Compact, Z3 Compact a podobne, si získali priazeň používateľov, ktorí preferujú kompaktnejšie zariadenia. Tieto modely boli naozaj kompaktné, no zároveň ponúkli výbavu vtedajších vlajkových lodí.

Naozajstný kompaktný smartfón na trhu stále chýba

Dosť bolo histórie. Sony má momentálne v ponuke model Xperia 5. Ide o vlajkovú loď, ktorá je oproti ostatným kompaktná. Úprimne, stále to nie je ono. Je síce užšia, ale aj poriadne dlhá. Vyzerá to tak, že sa konečne konečne dočkáme naozaj kompaktného a zároveň dobre vybaveného modelu.

Sony Xperia Compact

Nová Sony Xperia Compact by mala ponúknuť telo menšie ako minuloročná Xperia XZ2 Compact, avšak s väčším, 5,5 palcovým displejom. Docieli to tým, že novinka bude mať displej poriadne natiahnutý. Jeho pomer strán by mal byť až 21:9. To sme už v prípade Sony videli. A nie len raz.

Náš tip
Sony Xperia 5 vs Sony Xperia 1: Ktorý vybrať a prečo? | Porovnanie

Príjemná výška, skvelá šírka

Do výšky by mala novinka merať 138 mm, čo je len o 3 mm viac ako spomínaná XZ2 Compact. Avšak šírka 60 mm v dnešnej dobe poriadne vybočuje z priemeru. Nepôjde však o žiadnu vlajkovú loď, skôr o strednú triedu. Tomu nasvedčuje napríklad procesor Qualcomm Snapdragon 665.

Web Gizchina uvádza, že nový kompaktný smartfón od Sony by mal byť predstavený na MWC 2020, teda začiatkom budúceho roka. Ostatné špecifikácie zatiaľ nie sú známe.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+